Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 lipca 2016, 14:41

autor: Góral

Nvidia GeForce GTX 1060 nadchodzi - karta trafiła do recenzentów

Redakcja serwisu PurePC jest już w posiadaniu testowego egzemplarza karty grafiki Nvidia GeForce GTX 1060. Ponadto pojawiły się plotki głoszące, że sprzęt zadebiutuje w dwóch wersjach, a jedna z nich nie będzie obsługiwać SLI.

W sieci od jakiegoś czasu krążą plotki związane z niezapowiedzianą jeszcze kartą grafiki Nvidia GeForce GTX 1060, która ma być następcą popularnego GTX-a 970. O ile producent nie potwierdził jeszcze nic oficjalnie, tak wygląda na to, że wkrótce tajemnica zostanie rozwiana, gdyż redakcja polskiej strony PurePC pochwaliła się, że jest już w posiadaniu testowego egzemplarza i możemy się szykować na „kolejny strzał w postaci testów”. Dodatkowo opublikowano krótką i niewiele mówiącą zajawkę, aczkolwiek można się z niej dowiedzieć, że nowy układ najprawdopodobniej doczeka się wersji referencyjnej Founders Edition. W odróżnieniu od podobnych egzemplarzy GTX 1070 i 1080, słabsza siostra pozbawiona zostanie części metalicznych elementów na rzecz plastikowych zaślepek. Poza tym „również przezroczyste „szkiełko” umieszczone na środku obudów wcześniejszych modeli, gdzieś przepadło bezpowrotnie”.

Ponadto GeForce GTX 1060 nie posiada złączy SLI, więc wygląda na to, że funkcję tę obsługiwać będą tylko droższe modele. Niestety nie zdradzono nic więcej, także dokładnego terminu publikacji recenzji, ze względu na NDA. Niemniej ukaże się ona w ciągu kilku najbliższych dni.

PurePC testuje już kartę grafiki Nvidia GeForce GTX 1060 / Źródło: PurePC na Wykopie. - Nvidia GeForce GTX 1060 nadchodzi - karta trafiła do recenzentów - wiadomość - 2016-07-04
PurePC testuje już kartę grafiki Nvidia GeForce GTX 1060 / Źródło: PurePC na Wykopie.
Wersja Founders Edition karty grafiki Nvidia GeForce GTX 1060 / Źródło: PurePC.
Wersja Founders Edition karty grafiki Nvidia GeForce GTX 1060 / Źródło: PurePC.

To jednak nie koniec nowinek w temacie GTX-a 1060, gdyż pojawiły się jeszcze dwie plotki. W pierwszym przypadku mowa jest o dwóch wersjach nowej karty – z 3 i 6 GB pamięci. Ponoć pierwsza z nich będzie właśnie tą pozbawioną obsługi SLI, a przy tym tańszą od drugiej z wymienionych. Po połączeniu dwóch takich układów, ich moc byłaby niemal taka sama jak flagowego GTX-a 1080, przez co zakup takowego byłby nieopłacalny.

Poza tym GTX 1060 pojawił się już w ofercie jednego z koreańskich sprzedawców w promocji związanej z grą Overwatch. Krótko pisząc, wyczekiwana karta ze średniej półki powoli staje się faktem i w najbliższych dniach powinniśmy poznać wszystkie szczegóły na jej temat.

GTX 1060 w ofercie jednego z koreańskich sprzedawców /Źródło: VideoCardz. - Nvidia GeForce GTX 1060 nadchodzi - karta trafiła do recenzentów - wiadomość - 2016-07-04
GTX 1060 w ofercie jednego z koreańskich sprzedawców /Źródło: VideoCardz.