Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 stycznia 2012, 18:48

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Nowy Xbox nie ukaże się w 2012 roku. Firma Sony zapowie nową konsolę jako ostatnia?

Wszystko wskazuje na to, że Wii U będzie jedyną stacjonarną konsolą nowej generacji, jaka zadebiutuje na rynku w tym roku. Koncern Microsoft wykluczył taki scenariusz dla nowego Xboksa, a firma Sony prawdopodobnie jako ostatnia zdecyduje się na ogłoszenie czegokolwiek w tym temacie.

Firma Microsoft zaprzeczyła, jakoby miała zamiar jeszcze w tym roku wypuścić na rynek następcę Xboksa 360. Z kolei przedstawiciel koncernu Sony stwierdził, że japoński gigant prawdopodobnie będzie ostatnim, który zapowie konsolę nowej generacji.

Cedrick Delmax (dyrektor ds. marketingu w firmie Microsoft) został zapytany przez redaktorów francuskiego serwisu Le Point o możliwość zapowiedzi nowego Xboksa na czerwcowych targach E3. W odpowiedzi zdradził, że sam jeszcze nie jest pewny, co stanie się w tym roku, ale „cykl życia Xboksa 360 jeszcze się nie skończył”, a jest zbyt wcześnie na myślenie o targach E3.

O ile nadzieja na tegoroczne ujawnienie następcy Xboksa 360 nie zniknęła, tak sprzęt z pewnością nie zadebiutuje na rynku w tym roku: „Pewne jest to, że nie będzie nic nowego w 2012 roku”. Chodzi oczywiście o nadchodzącą konsolę, więc Delmax ostatecznie uciął spekulacje na ten temat.

Nowy Xbox nie ukaże się w 2012 roku. Firma Sony zapowie nową konsolę jako ostatnia? - ilustracja #1

Jeśli ktoś liczył na to, że firma Microsoft będzie chciała robić konkurencję dla debiutującego pod koniec bieżącego roku Wii U, może o tym definitywnie zapomnieć. Sam rozmówca przyznał, że gigant z Kyoto nie walczy bezpośrednio z dwoma konkurencyjnymi koncernami. Trudno się z nim nie zgodzić – tym bardziej, że Wii U ukaże się na rynku tak wcześnie.

W sprawie nowej generacji konsol wypowiedział się także Philippe Cardone, prezes francuskiego oddziału firmy Sony. Wprawdzie przyznał, że nie może powiedzieć niczego konkretnego, ale też zdradził plany na temat niezbyt rychłej zapowiedzi kolejnej konsoli: „Byliśmy ostatni wydając PlayStation 3 i prawdopodobnie będziemy ostatni z ogłaszaniem czegokolwiek”.

Jeśli powyższe doniesienia okażą się prawdziwe, to nie powinniśmy liczyć na ujawnienie kolejnej platformy sprzętowej koncernu Sony na czerwcowych targach E3. Większe nadzieje można wiązać z nowym Xboksem, ale konsoli i tak nie doczekamy się wcześniej, niż w 2013 roku. Co więcej, ton wypowiedzi przedstawicieli poszczególnych firm wskazuje na to, że być może graczom przyjdzie poczekać jeszcze dłużej.