Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 stycznia 2012, 11:20

autor: Sarge

Ogólnoświatowa premiera Wii U pod koniec 2012 roku. 150 mln sprzedanych DS-ów

Na konferencji prasowej w japońskim mieście Osaka firma Nintendo ogłosiła oficjalny termin premiery Wii U. Konsola ma zadebiutować na całym świecie pod koniec bieżącego roku. Poznaliśmy także aktualne wyniki sprzedaży pierwszego DS-a.

Firma Nintendo ogłosiła, że konsola Wii U zadebiutuje na rynku pod koniec bieżącego roku. Ujawniono także wyniki sprzedaży pierwszego DS-a.

Powyższą informację na konferencji w mieście Osaka podał Satoru Iwata, prezes japońskiego giganta. Co ciekawe, premiera nowej platformy odbędzie się w tegorocznym okresie przedświątecznym na całym świecie. Oznacza to, że także w Europie będziemy mogli sprawdzić Wii U jeszcze w tym roku. Na razie nie podano jednak bardziej konkretnej daty.

Ogólnoświatowa premiera Wii U pod koniec 2012 roku. 150 mln sprzedanych DS-ów - ilustracja #1

Mimo że do oficjalnego debiutu konsoli pozostało stosunkowo mało czasu, wciąż wiemy na jej temat bardzo niewiele. Oficjalnie zapowiedziano ją na zeszłorocznych targach E3, ale w wielu kwestiach nadal musimy bazować na spekulacjach i plotkach krążących w sieci. Wczoraj informowaliśmy o tym, jakoby nowy sprzęt firmy Nintendo miał być dwa razy mocniejszy od Xboksa 360.

Kolejne niepotwierdzone informacje przedstawił serwis GoNintendo. Firma Nintendo podobno ciągle wprowadza zmiany w architekturze dev kitów (narzędzi deweloperskich umożliwiających programowanie na danej platformie sprzętowej), a twórcy wciąż nie mają do czynienia z ich ostateczną wersją. Gigant z Kyoto implementuje także pewne usprawnienia do kontrolera konsoli, a na tegorocznych targach E3 mamy usłyszeć więcej informacji na temat sieciowej usługi Nintendo Network.

Oprócz najświeższych doniesień na temat E3, firma Nintendo ujawniła również wyniki sprzedaży pierwszego DS-a. Przenośna platforma do końca 2011 roku sprzedała się w ogromnej liczbie ponad 150 milionów sztuk. Na uzyskanie tego niezwykle okazałego rezultatu potrzeba było nieco ponad 7 lat – konsola zadebiutowała 21 listopada 2004 roku, ukazując się najpierw w Stanach Zjednoczonych.