Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 stycznia 2012, 19:05

autor: Sarge

Konsola Wii U będzie dwa razy mocniejsza od Xboksa 360?

Nie ustają plotki na temat nowej generacji konsol. Tym razem nowe doniesienia przedstawił serwis Develop, którego źródła mówią o możliwościach technicznych Wii U. Platforma firmy Nintendo miałaby być dwa razy mocniejsza od Xboksa 360.

Jeden z anonimowych informatorów serwisu Develop zdradził, że nadchodząca konsola Wii U będzie dwa razy mocniejsza od Xboksa 360. Przekraczałoby to dotychczasowe oczekiwania graczy, którzy spodziewają się raczej sprzętu zbliżonego technologicznie do platform aktualnie dostępnych na rynku.

Informację miał rzekomo przekazać jeden z pracowników studia tworzącego grę dedykowaną Wii U. Miał on powiedzieć, że konsola dwukrotnie przebija moc Xboksa 360 zarówno jeśli chodzi o potencjał procesora, jak i karty graficznej. Nie zdradził jednak konkretnej specyfikacji sprzętu, którą firma Nintendo utrzymuje w ścisłej tajemnicy.

Konsola Wii U będzie dwa razy mocniejsza od Xboksa 360? - ilustracja #1

Mimo przekraczającej oczekiwania wydajności podzespołów, deweloperzy wciąż zdają się narzekać. Tak przynajmniej twierdzi wspomniany informator: „Słyszałem jak jeden z projektantów narzekał, że konsola jest słabsza w porównaniu do tego, co obiecywała firma Nintendo, przez co pracownicy muszą weryfikować swoje plany”.

Należy pamiętać, że spora część mocy obliczeniowej musi zostać przeznaczona na to, co dzieje się na ekranie przypominającego tablet kontrolera do Wii U. W związku z tym nawet podwojona moc Xboksa 360 może okazać się niewystarczająca dla wielu producentów. Trudno jednak tak naprawdę powiedzieć, ile jest prawdy w powyższych doniesieniach.

Sprawa wygląda jeszcze ciekawiej w zestawieniu z wczorajszymi plotkami. Według wewnętrznych źródeł serwisu IGN, następca Xboksa 360 ma zostać wyposażony w kartę graficzną możliwościami odpowiadającą modelowi ATI Radeon HD 6670. Podobno przełożyłoby to się na sześciokrotnie większą moc obliczeniową od Xboksa 360, ale jednocześnie rzeczywista wydajność karty graficznej miałaby być tylko o 20% większa niż w przypadku Wii U.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.