Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Nintendo DS - sprzęt i technologie

Recenzja Super Scribblenauts

Danteveli, 14 sierpnia 2016, 16:30

Główny bohater zaczarowanego ołówka to był gość. Koleś mógł narysować i przywołać do życia wszystko co mu się podoba. Ja z taką mocą miałbym zapas żywności do końca życia i może jakąś małą wysepkę – kraj pod swoimi rządami. Niestety nie mogę zdobyć tej mocy więc muszę zadowolić się sianiem destrukcji i udawaniem potęgi w grach. Tym razem sprawdzimy jak mają się nasze zdolności językowe podczas niszczenia wszystkiego w Super Scribblenauts.

Recenjza Ghost Trick: Phantom Detective

Danteveli, 11 sierpnia 2016, 06:44

Do premiery następcy 3DS możemy już spokojnie odliczać dni. Tradycyjnie w okresie gdy nieubłaganie zbliża się koniec żywota konsoli należy spodziewać się czegoś na pożegnanie z hukiem naszego do niedawna ukochanego sprzętu. Dlatego też postanowiłem spojrzeć na to jak wygląda jedna z ostatnich „większych” gier wydana na starszego brata Nintendo 3DS. Ghost Trick: Phantom Detective pokazuje, że odchodzący już system może dostać naprawdę fajne gierki.

Nintendo DS za 30 złotych sprawił mi więcej frajdy niż PS3 za 40 razy tyle
Nintendo DS za 30 złotych sprawił mi więcej frajdy niż PS3 za 40 razy tyle

Rasgul, 8 grudnia 2015, 15:29

Historia o tym jak kupiłem Nintendo DS za drobne i zacząłem się na nim świetnie bawić. Praise the Nintendo

Recenzja The Sims 3 (Nintendo DS)

Antares, 10 maja 2014, 18:19

Do konsolowych edycji Simsów podchodziłem zawsze z dużą rezerwą z dwóch powodów; nigdy nie byłem fanem tej serii, a poza tym uważam, że siłą tych gier są tysiące różnych drobiazgów tworzone na jej potrzeby przez fanów. Paradoksalnie, wersja The Sims 3 na ubogiego technicznie NDS-a, jest najlepsza.

Masz DS-a? Koniecznie sprawdź Picross 3D!

Antares, 12 kwietnia 2014, 13:45

Seria Picross, którą można by określić mianem „obrazkowych krzyżówek” to jedno z ciekawszych zjawisk pośród tytułów Nintendo.

Przygodówka odwrócona o 90 stopni: Hotel Dusk: Room 215 (NDS)

Antares, 1 marca 2014, 23:47

Przez długie lata żyłem w błogiej nieświadomości, jak bardzo gatunek tzw. graficznych nowel, jest interesujący. Po ukończeniu wspaniałego „999” nie mogłem uwierzyć, że to koniec historii dziewiątki sympatycznych bohaterów. Będąc na swoistym fabularnym „głodzie”, zacząłem poszukiwać podobnych tytułów, sięgając kilka lat wstecz biblioteki gier przenośnej konsolki Nintendo. Tak też trafiłem na „Hotel Dusk: Room 215”, będący niesamowicie klimatycznym kryminałem, utrzymany we wspaniałej komiksowej stylistyce.

Cenisz dobrą fabułę w grach? Koniecznie sprawdź “999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors”
Cenisz dobrą fabułę w grach? Koniecznie sprawdź “999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors”

Antares, 22 lutego 2014, 18:09

Uprowadzona przez szaleńca grupa przypadkowych ludzi zostaje uwięziona w tonącym liniowcu. By przeżyć i wydostać się z pułapki muszą współpracować, by wygrać dziwaczną, matematyczną grę, do udziału w której chce ich zmusić sadystyczny porywacz. Jak jednak się zjednoczyć, gdy każdy może być zarówno sojusznikiem, jak i wrogiem?

Wykopaliska #4: Densha de Go! - Pojedźmy pociągiem!

Antares, 4 stycznia 2014, 23:36

Jeśli lubimy symulatory kolejowe, a nie straszne są nam dalekowschodnie klimaty, „zakrzaczone” napisy i nieco arcade’owe podejście możemy spróbować przygody z serią Densha de Go! A wtedy otworzą się przed nami wrota do kolejowego raju.

2DS od Nintendo – zapowiedziano tańszą wersję 3DS-a bez ekranu 3D
2DS od Nintendo – zapowiedziano tańszą wersję 3DS-a bez ekranu 3D

Hed, 28 sierpnia 2013, 18:57

Nintendo wyda w październiku tańszą wersję konsoli 3DS, która nie będzie miała ekranu 3D. Sprzęt otrzymał nazwę 2DS i będzie w stanie odpalić wszystkie tytuły z DS-a oraz 3DS-a.

DraStyczny atak znienacka. Hity z NDS grywalne na Androidzie!

Osk, 18 sierpnia 2013, 13:08

Dwa tygodnie temu pisałem o pięciu najlepszych emulatorach na urządzenia z Androidem. Artykuł zakończyłem akapitem traktującym o nadziejach na przyszłość, czyli o emulatorach konsol NDS i PSP, które już istnieją, ale nie są jeszcze w pełni funkcjonalne. Podczas, gdy obserwowałem rozwój wspomnianego przeze mnie nds4droida, zupełnie znienacka zaatakował kolejny emulator DSa, który już na wejściu znokautował konkurencję.

Inazuma Eleven – gra na której powinno Ci zależeć
Inazuma Eleven – gra na której powinno Ci zależeć

Cascad, 11 kwietnia 2013, 14:06

Macie dość/nie lubicie symulatorów piłki nożnej, ale pamiętacie jeszcze ile zabawy dało oglądanie Tsubasy? Jest pewna seria gier, która powinna trafić w wasze gusta.

Mangowy krasnolud (w generatorze historii)
Mangowy krasnolud (w generatorze historii)

Lans Tartare, 25 marca 2013, 18:07

Generatory historii i dobre RPGi występują czasem w naprawdę nietypowych postaciach.

Polska przenośna rzeczywistość, czyli smutny los handhelda
Polska przenośna rzeczywistość, czyli smutny los handhelda

Cascad, 24 listopada 2012, 19:54

Na konsole przenośne spada obecnie obfity deszcz krytyki, kto go wywołuje? Ci sami, którzy nie mają z nimi do czynienia. Czas na nie spojrzeć przychylniejszym okiem.

everyday Zen: Phoenix Wright: Ace Attorney
everyday Zen: Phoenix Wright: Ace Attorney

Cascad, 23 października 2012, 13:48

Przerysowany, dynamiczny, wesoły - sąd w serii Ace Attorney to miejsce niezwykłych zdarzeń. To jedna z tych serii, o których nie można zapomnieć.

Ponad 2 mln sprzedanych egzemplarzy Pokemon White 2 i Black 2 w Japonii
Ponad 2 mln sprzedanych egzemplarzy Pokemon White 2 i Black 2 w Japonii

Adrian Werner, 5 lipca 2012, 13:08

Nintendo ma powody do zadowolenia. W ciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery Japończycy zakupili ponad dwa miliony egzemplarzy gier Pokemon White 2 i Pokemon Black 2. Poznaliśmy też najnowsze wyniki sprzedaży innych gier i konsol w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Nintendo Direct – Super Smash Bros. w rękach Namco Bandai, daty premier gier
Nintendo Direct – Super Smash Bros. w rękach Namco Bandai, daty premier gier

Hed, 22 czerwca 2012, 13:03

Firma Nintendo ujawniła, że nową odsłonę Super Smash Bros. stworzy Namco Bandai, współpracująca z autorem marki - Masahiro Sakurai. Koncern podał też daty premier wielu tytułów i pokazał gry, które trafią na jego konsole Wii, DS, 3DS oraz Wii U.

Bogowie kroczą po Tokio: Devil Survivor

Lans Tartare, 23 maja 2012, 13:47

Po dobrych 2 latach od kupienia, wreszcie skończyłem ostatecznie Devil Survivora. Wszystkie zakończenia, wszystkie dodatki, cały system rozpracowany. Chociaż niedawno pojawiła się druga cześć na NDS oraz rozszerzona edycja na 3DSa, to i tak czuję, że takich gier powinno być więcej. Oryginalnych, ładnych, pomysłowych, niesamowicie nieliniowych i z własnym stylem.

Ogólnoświatowa premiera Wii U pod koniec 2012 roku. 150 mln sprzedanych DS-ów
Ogólnoświatowa premiera Wii U pod koniec 2012 roku. 150 mln sprzedanych DS-ów

Sarge, 26 stycznia 2012, 11:20

Na konferencji prasowej w japońskim mieście Osaka firma Nintendo ogłosiła oficjalny termin premiery Wii U. Konsola ma zadebiutować na całym świecie pod koniec bieżącego roku. Poznaliśmy także aktualne wyniki sprzedaży pierwszego DS-a.

Moje gry roku 2011: Sprawa Radiant Historia
Moje gry roku 2011: Sprawa Radiant Historia

Lans Tartare, 21 stycznia 2012, 13:20

Zapomniana perełka, o której byłem przekonany, że osłodzi mi śmierć konsolki Nintendo. Ta nie dość, że nie umiera to wraz z Radiant Historia przykuła mnie do dwóch ekranów na długie godziny. Radiant Historia nie jest jednym z najlepszych RPGów na NDSa. Ona jest tym najlepszym.

RPGowo: Atlus atakuje przenośniaki.
RPGowo: Atlus atakuje przenośniaki.

Lans Tartare, 4 września 2011, 08:13

NDS, PSP, PSVita, 3DS - Atlus wszystkie je ratuje, wszystkie kocha i atakuje!

Obcy nawiedzają NDSa

Lans Tartare, 3 września 2011, 08:21

więc jest na co czekać!

Granie w podróży – mit?
Granie w podróży – mit?

Brucevsky, 12 sierpnia 2011, 20:34

Czy rzeczywiście przenośne konsole służą nam do grania w podróży? Jak wygląda sytuacja z tymi urządzeniami w Polsce?

Plany wydawnicze Nintendo w Europie

Ender, 29 lipca 2011, 17:00

Nintendo opublikowało właśnie listę gier na konsole 3DS, Wii i DS, które ma zamiar wydać w przeciągu najbliższych kilkunastu miesięcy w Europie.

Nintendo odnotowuje straty w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2012

sathorn, 28 lipca 2011, 14:26

Po raz pierwszy od lat Nintendo zakończyło kwartalny okres rozliczeniowy pod kreską. Japońska firma straciła setki milionów dolarów w okresie kwiecień-czerwiec 2011. Powodem tego stanu rzeczy jest w dużej mierze słaba sprzedaż 3DS-a.

Potomek dawnych jRPG-ów
Potomek dawnych jRPG-ów

Brucevsky, 27 lipca 2011, 20:23

Na rozwoju technologicznym nie tylko zyskaliśmy. Niekiedy możemy odczuć, że wiele straciliśmy. Wystarczy spojrzeć na niektóre tytuły na DS-a i to co zostało z dawnych, wielkich jRPG-ów.

Goal!3 powraca i szału nie ma
Goal!3 powraca i szału nie ma

Brucevsky, 31 marca 2011, 11:52

Przyznaję się bez bicia, że ten news jest mocno spóźniony. Ponieważ jednak wcześniej nie wiedziałem, że kultowa Pegasusowa produkcja Goal!3 doczekała się remake’a, więc dzisiaj śpieszę z tym doniesieniem i własnym komentarzem.

Sidearm #2
Sidearm #2

Brucevsky, 10 marca 2011, 12:08

Po zdecydowanie zbyt długiej przerwie przywracam do życia cykl Sidearm, zmieniony względem oryginału. W drugim odcinku poznamy produkcję, która mogłaby być czymś więcej niż tylko „mini-grą”, dowiemy się, która gra z iPhone’a bije na łeb Gran Turismo, poznamy największe hity i „hity” z ostatnich tygodni na przenośne maszynki i zastanowimy się nad pomysłem na marketing pewnego europejskiego studia.

gejboj #1 - O tym jak Nintendo z(r)ewolucjonizuje przenośne granie
gejboj #1 - O tym jak Nintendo z(r)ewolucjonizuje przenośne granie

Kwiść, 29 stycznia 2011, 11:25

Rok 2011 bez dwóch zdań będzie rokiem należącym do konsol przenośnych. Już za dwa miesiące na europejskim rynku zadebiutuje Nintendo 3DS, a pod koniec roku pojawi się zaprezentowany w czwartek następca PlayStation Portable. Jako, że jestem wielkim fanem przenośnego grania i z niecierpliwością czekam na premierę obydwóch konsolek, postanowiłem rozpocząć nową serię artykułów poświeconą właśnie handheldom. W dzisiejszym tekście zajmę się pewnym ciekawym zjawiskiem, które zaobserwowałem czytając komentarze pojawiające się po prezentacji NGP. Społeczność graczy, jak zawsze w takiej sytuacji, podzieliła się na trzy grupy.

Ubisoft ogłusza piratów
Ubisoft ogłusza piratów

Jiker, 3 grudnia 2010, 13:14

Wchodzisz na swój ulubiony warez, ściągasz taneczne przygody Króla Popu w wersji na DS-a, rozsiadasz sie wygodnie w fotelu, zapuszczasz "Bad" - a jakżeby inaczej - a tu zonk.

Debu Plus – japoński symulator randki z dziewczyną w rozmiarze XXL
Debu Plus – japoński symulator randki z dziewczyną w rozmiarze XXL

Olek, 16 listopada 2010, 18:47

Kolejna egzotyczna gra, którą mogli stworzyć tylko Japończycy! Debu Plus, czyli symulator randkowy ma trafić w gusta graczy, którzy nie przepadają za szczupłymi dziewczynami.

7-latek uratował rodzinę dzięki konsoli Nintendo DS
7-latek uratował rodzinę dzięki konsoli Nintendo DS

Olek, 27 października 2010, 21:11

Nietuzinkowa pomysłowość i odwaga 7-letniego Australijczyka. Chłopiec wykorzystał konsolę Nintendo DS jako latarkę i pomógł rodzinie wydostać się z rozbitego samochodu.

Sidearm #1
Sidearm #1

Brucevsky, 5 października 2010, 14:27

W premierowym odcinku cyklu Sidearm, który poświęcony będzie grom małym, krótkim, tanim i dostępnym na duże lub przenośne konsole, zajmiemy się Nintendo DS i PSP. Poruszymy temat niewykorzystanego potencjału, fenomenu farm, oryginalnych tytułów i bolesnych przeżyć posiadaczy konsoli Sony.

Nintendo 3DS - data premiery, ostateczny wygląd i filmik ze wszystkich gier.
Nintendo 3DS - data premiery, ostateczny wygląd i filmik ze wszystkich gier.

Kwiść, 29 września 2010, 10:20

Specjalna konferencja Nintendo już za nami i muszę przyznać, że nie spodziewałem się, aż tak dużej ilości informacji. Poznaliśmy m.in. datę premiery, ostateczny wygląd sprzętu, cenę w Japonii oraz przede wszystkim mogliśmy podziwiać filmik prezentujący wszystkie zapowiedziane do tej pory gry.

W Tokio z tvgry.pl - fotorelacja, część #3 - śmieci i bokserki
W Tokio z tvgry.pl - fotorelacja, część #3 - śmieci i bokserki

Natalia Berdys, 24 września 2010, 12:10

Dziwaczne zakupy.