Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 listopada 2011, 11:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Deweloperzy znają specyfikacje następców Xboksa 360 i PlayStation 3?

Redaktorzy magazynu Edge dostarczyli kolejne plotki na temat nowej generacji konsol. Według anonimowych źródeł, niektóry deweloperzy już teraz są w posiadaniu specyfikacji następców Xboksa 360 oraz PlayStation 3.

Na łamach strony internetowej magazynu Edge opublikowano kolejne plotki na temat nowej generacji konsol. Wygląda na to, że niektórzy deweloperzy już teraz mają dostęp do specyfikacji nadchodzących platform.

Deweloperzy znają specyfikacje następców Xboksa 360 i PlayStation 3? - ilustracja #1

Jak donoszą anonimowi informatorzy redakcji, firma Electronic Arts oraz studio Ubisoft Montreal są w posiadaniu komputerów o konfiguracji odpowiadającej mocy oraz architekturze następcy Xboksa 360 i rozpoczęły prace nad produkcjami dedykowanymi nowej generacji konsol. Do końca roku do deweloperów ma trafić pierwsza wersja tzw. devkitów, czyli docelowych konsol deweloperskich. Po raz kolejny pojawiają się też plotki, że następca Xboksa 360 miałby zostać wyposażony w kartę graficzną firmy AMD, a jego premiera odbyłaby się pod koniec 2012 roku.

Nie próżnuje także firma Sony, której jeden z wewnętrznych zespołów podobno porzucił tworzenie na PlayStation 3, by skupić się na czwartej stacjonarnej konsoli japońskiego giganta. Studio rzekomo ma być zaangażowane w opracowywanie graficznej technologii PlayStation 4 (nazwa nieoficjalna). Nie wiadomo jednak, o którego dewelopera może chodzić.

Deweloperzy znają specyfikacje następców Xboksa 360 i PlayStation 3? - ilustracja #2

Wszystko wskazuje też na to, że nową generacją zainteresowana jest firma Square Enix. Jej pracownicy mieliby uznać, że nie mogą osiągnąć nic więcej z obecną technologią i najbardziej utalentowani członkowie zespołu zaczęli robić „coś innego”. Jeśli przypomnimy sobie, że studio pracuje nad nowym silnikiem, to skupienie się na nadchodzących platformach jest jak najbardziej realne.

Widać wyraźnie, że coś się dzieje w temacie nowej generacji konsol i kwestią czasu są oficjalne ogłoszenia ze strony zainteresowanych koncernów. Ostatnio pojawiły się plotki, że sukcesor Xboksa 360 zostanie zaprezentowany w styczniu 2012 roku na targach CES. Jeśli okazałoby się to prawdą, to zapewne niewiele dłużej musielibyśmy czekać na stosowny ruch ze strony firmy Sony.