Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 grudnia 2018, 12:43

autor: Aquma

Nowy 3DMark przetestuje ray tracing. Znamy cenę i datę premiery

Firma UL przedstawiła szczegóły na temat ceny oraz daty premiery Port Royal – pierwszego benchmarku, który będzie testował wydajność komputera w przypadku korzystania z technologii ray tracingu.

Nowy benchmark trafi do sprzedaży w przyszłym roku. - Nowy 3DMark przetestuje ray tracing. Znamy cenę i datę premiery - wiadomość - 2018-12-10
Nowy benchmark trafi do sprzedaży w przyszłym roku.

Nowy benchmark Port Royal, który ma umożliwić testowanie wydajności kart obsługujących technologię ray tracingu opartą o API DirectX, zadebiutuje na rynku 8 stycznia 2019 roku. Obecni posiadacze 3DMark Advanced Edition oraz 3DMark Professional Edition będą mogli nabyć program w postaci rozszerzenia (za ok. 11 zł – 2,99 dolara). Ci, którzy kupią 3DMark po premierze Port Royale, otrzymają go w cenie podstawowego pakietu. Benchmarku nie będzie można uruchomić w wersji demo dostępnej na platformie Steam.

Port Royal ma stanowić realistyczny i praktyczny przykład zastosowania oraz wydajności ray tracingu w „rozdziałce” 2560x1440. W opracowaniu benchmarku pomagały koncerny Nvidia, AMD, Intel oraz Microsoft. Kluczowa była współpraca z ostatnią z wymienionych korporacji – programiści firmy UL chcieli mieć pewność, że implementacja technologii DirectX Raytracing w ich produkcie jest tak dobra, jak to tylko możliwe. Poniżej możecie zobaczyć film prezentujący całą scenę generowaną przez komputer w czasie testu wydajności.

  1. 3DMark – strona oficjalna