Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 czerwca 2015, 17:40

autor: Entelarmer

Nintendo - nowa konsola powstaje na bazie Androida? [news zaktualizowany]

Użytkownik duckroll z forum NeoGAF przetłumaczył artykuł z gazety Nikkei na temat przyszłości firmy Nintendo. Wynika z niego, że konsola Nintendo NX może wykorzystać system Android jako podstawę oprogramowania.

AKTUALIZACJA NEWSA: Przedstawiciel firmy Nintendo w rozmowie z Wall Street Journal stwierdził, że „nie są prawdziwe doniesienia z raportu o planowanym zadapatowaniu Androida do NX-a”. Wygląda więc na to, że radość i narzekania poniektórych były przedwczesne.

Nintendo nie zamierza zbyt szybko ujawnić, czym ma być to „New Experience”. - Nintendo - nowa konsola powstaje na bazie Androida? [news zaktualizowany] - wiadomość - 2015-06-02
Nintendo nie zamierza zbyt szybko ujawnić, czym ma być to „New Experience”.

Od zapowiedzi nowego urządzenia firmy Nintendo, znanego pod kodową nazwą NX, minęły ponad 2 miesiące i nadal nie wiadomo, czym ma być ów tajemniczy projekt. Nieco światła może rzucić artykuł opublikowany w gazecie Nikkei (dostępny na jej stronie po utworzeniu konta), którego treść przybliżył użytkownik duckroll z forum NeoGAF. Wynika z niego, że podstawą oprogramowania NX-a ma być… system Android, wykorzystywany w urządzeniach mobilnych. Ma to „pozwolić deweloperom na większą swobodę w tworzeniu zawartości, która może pojawić się też na smartfonach i tabletach”.

Co prawda, nie jest to jeszcze oficjalne oświadczenie firmy, niemniej wydaje się to być wcale prawdopodobne w świetle planowanego przez Nintendo wejścia na rynek mobilny w ramach współpracy z japońską firmą DeNA. Co więcej, wykorzystanie popularnego i dobrze znanego systemu ułatwiłoby tworzenie gier na NX-a innym deweloperom, którzy dotąd rzadko obierali urządzenia Nintendo jako platformę docelową (wystarczy sobie przypomnieć, jak niewiele znanych tytułów innych producentów zagościło w mniej lub bardziej zmienionej formie na Wii oraz Wii U). Niestety, na potwierdzenie tych rewelacji oraz dalsze szczegóły przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać, jako że prezes firmy, Satoru Iwata, poinformował na spotkaniu z inwestorami, że Nintendo nie zaprezentuje NX-a wcześniej niż w 2016 roku.