Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 3 grudnia 2019, 12:38

autor: Frozen

Niezniszczalny składany smartfon od brata Pablo Escobara

Escobar Fold 1 to składany smartfon zaprojektowany przez Roberto Escobara – brata znanego bossa narkotykowego. Twórca urządzenia zapewnia, że sprzęt został zbudowany z myślą o bezpieczeństwie i jest niezwykle wytrzymały.

Producent urządzenia nie ukrywa, że smartfon jest hołdem dla zmarłego barona narkotykowego. - Niezniszczalny składany smartfon od brata Pablo Escobara - wiadomość - 2019-12-03
Producent urządzenia nie ukrywa, że smartfon jest hołdem dla zmarłego barona narkotykowego.

Przedsiębiorstwo Escobar Inc wypuściło na rynek składany smartfon o nazwie Escobar Fold 1. Projektant urządzenia, Roberto Escobar, zapewnia, że w przeciwieństwie do konkurencyjnego Samung Galaxy Fold jego telefon jest niemalże niezniszczalny.

Mój telefon się nie psuje, bo nie posiada szklanego ekranu jak Samsung. Nasze wyświetlacze wykonane są ze specjalnego plastiku, który bardzo trudno zniszczyć.

Działający na Androidzie 9.0 sprzęt wyposażono w 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon z serii 8 (2,8 Ghz), dwie kamery (16 i 20 megapikseli), liczący 7,8 cala składany ekran AMOLED FHD+ oraz dwa gniazda na karty SIM. Smartfon dostępny jest w dwóch wariantach: posiadający 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej telefon kosztuje 349 dolarów, natomiast wyposażony w 8 GB RAM i 512 GB pamięci model można nabyć za 499 dolarów.

Escobar Fold 1 został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie. Według zapewnień twórcy, posiadacze tego urządzenia nie będą musieli obawiać się nieautoryzowanego przeskanowania telefonu (np. przez rząd). Pomóc ma w tym między innymi cienka warstwa metalu pokrywająca osłonę sprzętu, która według Roberto Escobara ma blokować RFID oraz inne tego typu technologie.

Wszystkie inne telefony, od Apple'a czy Samsunga, są w stu procentach otwarte dla wszystkich rządów na świecie. Nasz nie jest.

Niezniszczalny składany smartfon od brata Pablo Escobara - ilustracja #2

Przy okazji ogłoszenia premiery sprzętu projektant składanego smartfona zapowiedział również złożenie pozwu zbiorowego przeciwko firmie Apple, która według niego oszukuje swoich klientów, sprzedając im „bezwartościowe telefony po zawyżonych cenach”.

6 stycznia przyszłego roku złożymy w Kalifornii pozew zbiorowy na 30 miliardów dolarów przeciwko Apple. Chcemy, aby oddali z powrotem część swoich nielegalnych zysków. Dopilnuję tego. Wydałem ponad milion dolarów na prawników, aby rozpocząć ten proces sądowy.

Niezniszczalny składany smartfon od brata Pablo Escobara - ilustracja #3

Roberto Escobar jest bratem zmarłego w 1993 roku barona narkotykowego Pablo Escobara. Należąca do niego firma Escobar Inc, zanim zajęła się tworzeniem składanych smartfonów, produkowała między innymi miotacze ognia.

Niezniszczalny składany smartfon od brata Pablo Escobara - ilustracja #4
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.