Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2019, 13:57

autor: Aquma

Assassin’s Creed Ragnarok - pewna postać z AC Rogue odegra ważną rolę?

Dziennikarze serwisu GameRant przeanalizowali szereg poszlak, które sugerują, że ważną - być może nawet główną - rolę w kolejnej części cyklu Assassin’s Creed może odgrywać bohater znany z jednej z poprzednich odsłon, a także DLC do AC Odyssey. Mowa o Mistrzu Templariuszy Otso Bergu.

Assassin’s Creed Ragnarok - pewna postać z AC Rogue odegra ważną rolę? - ilustracja #1
Czy Otso Berg będzie bohaterem AC Ragnarok?

UWAGA: w poniższej wiadomości pojawiają się spoilery dotyczące fabuły DLC do Assassin’s Creed: Odyssey - Fate of Atlantis.

W sieci pojawiło się już kilka plotek sugerujących, że następna część cyklu Assassin’s Creed może nosić podtytuł Ragnarok i być osadzona w czasach najazdów wikingów na wyspy brytyjskie. Dziennikarze serwisu GameRant sugerują, że ważną rolę w omawianym tytule może odegrać pewien bohater, który pojawił się w jednej z poprzednich odsłon cyklu - AC: Rogue - oraz DLC do AC Odyssey (a także komiksach z tego uniwersum), ale był jedynie postacią poboczną. Chodzi o Mistrza Templariuszy Juhani Otso Berga.

Otso Berg jest z pochodzenia Finem i wiemy, że jeden z jego przodków był wikingiem. Mężczyzna wykorzystał kiedyś Animus, by poznać przeszłość swojego rodu, i zobaczył wtedy poruszającą scenę ataku na wioskę Lindisfarne w 793 roku. To pasuje do okresu historycznego, w którym podobno ma być osadzona akcja Assassin’s Creed: Ragnarok - początków tzw. ery wikingów (pomiędzy wczesnym IX i połową XI wieku).

Berg może być też potomkiem Shaya Cormacka - protagonisty Assassin’s Creed: Rogue. Redaktorzy wskazują, że bohaterowie noszą podobne ubrania, a Cormack był z pochodzenia Irlandczykiem, co oznacza, że jego przodkowie żyli w regionie, w którym może rozgrywać się akcja nowej gry Ubisoftu. Obydwaj mężczyźni noszą również nordyckie symbole - w szczególności ten, który oznacza drzewo światów, Yggdrasil.

Assassin’s Creed Ragnarok - pewna postać z AC Rogue odegra ważną rolę? - ilustracja #2
Symbol na pasku Shaya Cormacka.

Na obecność Otso Berga w kolejnej grze wskazuje też jego pojawienie się w DLC The Fate of Atlantis. Pod koniec dodatku mężczyzna zostaje ciężko ranny, ale nie wiemy, co stało się z nim dalej. Nie da się wykluczyć, że trafi pod opiekę asasynów, co da im szansę przekonania go do swoich racji, a następnie wykorzystania jego DNA do poznania wydarzeń, który miały miejsce w IX wieku. Byłby to ciekawy zwrot akcji - swoiste odwrócenie historii Shaya Cormacka, który zdradził asasynów na rzecz templariuszy.

Dziennikarze GameRant podkreślają, iż powyższe informacje to jedynie domysły i przypuszczenia. Niewątpliwie jednak ilość poszlak daje do myślenia.

  1. Assassin's Creed - strona oficjalna
  2. Recenzja gry Assassin's Creed Odyssey – zamach na tron Wiedźmina 3
  3. Historia świata według Assassin’s Creed – najlepsze przykłady