Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 listopada 2019, 12:03

autor: Aquma

Niemiecki Media Markt prezentuje własne grafiki PS5

Niemiecki oddział sieci sklepów Media Markt zaprezentował własny pomysł na wygląd konsoli PlayStation 5 oraz pada do tej platformy. Koncepcja projektantów radykalnie odbiega od ujawnionych wcześniej zdjęć deweloperskiej wersji urządzenia.

Media Markt ma inny pomysł na wygląd PS5. - Niemiecki Media Markt prezentuje własne grafiki PS5 - wiadomość - 2019-11-14
Media Markt ma inny pomysł na wygląd PS5.

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się grafiki prezentujące możliwy wygląd PS5. Powstały one w oparciu o projekt tzw. devkitów - sprzętów wysyłanych twórcom pracującym nad grami na nową platformę - który następnie został potwierdzony dzięki zdjęciu opublikowanemu przez jeden z holenderskich serwisów. Konsumencka wersja konsoli niekoniecznie musi jednak prezentować się tak, jak jej deweloperski wariant. Niemiecki oddział sieci sklepów Media Markt postanowił pobawić się z fanami PlayStation i przygotować własną koncepcję wizualną PS5. Efekty możecie podziwiać na poniższym filmie.

Szczerze mówiąc, pomysły niemieckich projektantów podobają mi się bardziej niż wygląd faktycznej stacji deweloperskiej. Wymyślona przez nich konsola ma bardziej klasyczny kształt, ale równocześnie nie wygląda przestarzale - m.in. dzięki zaokrąglonym rogom. Świetne wrażenie robi też podświetlany pasek, który nawiązuje do rozwiązania znanego z PS4 Pro. Niestety, końcowy efekt psują trochę zbyt duże i niepotrzebne oznaczenia - szczególnie wielki napis Turn On. Ciekawie wygląda natomiast projekt kontrolera, który przypomina Dualshocka 4, ale zamiast touchpada posiada zakrzywiony ekran, który płynnie zlewa się z resztą konstrukcji.

A Wam która wersja podoba się bardziej? Preferujecie niemiecki projekt, czy może wolicie, by PS5 przypominało zaprezentowany wcześniej devkit. A może macie nadzieję, że Sony zaskoczy Was zupełnie inną koncepcją? Przypominamy, że ostateczny wygląd PS5 poznamy prawdopodobnie dopiero w lutym 2020 r. - wtedy ma odbyć się wydarzenie poświęcone konsoli. Sprzęt trafi do sprzedaży w okresie świątecznym przyszłego roku.

  1. PlayStation - strona oficjalna
  2. Sony - strona oficjalna