Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 lutego 2021, 11:34

autor: Aquma

Neuralink Elona Muska pozwala małpie grać w gry wideo umysłem

W czasie programu Good Time Show miliarder Elon Musk poinformował, że jego firma Neuralink wszczepiła małpie urządzenie, które pozwala jej grać w gry wideo z wykorzystaniem umysłu.

W SKRÓCIE:

  1. firma Neuralink Corporation wszczepiła małpie implant, który pozwala jej „grać w gry wideo” z wykorzystaniem własnego umysłu;
  2. zwierzę czuje się dobrze, a miejsce wszczepienia urządzenia jest praktycznie niewidoczne.

Miliarder Elon Musk oznajmił, że założona przez niego firma Neuralink Corporation wszczepiła małpie implant, który pozwala zwierzęciu „grać w gry wideo, używając swojego umysłu”. Wątek został poruszony w niedzielnej rozmowie z prowadzącymi program Good Time Show (jest on dostępny w aplikacji Clubhouse, ale zapis całej konwersacji znajdziecie w poniższym filmie opublikowanym na platformie YouTube – wątek Neuralink zaczyna się około 20 minuty).

Mamy już małpę z bezprzewodowym implantem w czaszce, z maleńkimi przewodami (mowa prawdopodobnie o przewodach w środku, w samym urządzeniu, stąd pozorny brak spójności z pierwszą częścią wypowiedzi – przyp. red.), która może grać w gry wideo używając swojego umysłu – powiedział Elon Musk.

W rozmowie pojawiło się nawet pytanie o to, czy małpy zagrają kiedyś w Cyberpunka 2077 (Elon Musk ostatnio kilkukrotnie wspomniał w tweetach o grze CD Projekt RED), które wynalazca skwitował słowami „No, to byłby dla małpy prawdziwy odjazd”. Zdaniem miliardera kolejnym ciekawym wyzwaniem będzie umożliwienie zwierzętom grania ze sobą nawzajem.

Jedną z rzeczy, nad którą się zastanawiamy, jest to, czy możemy sprawić, żeby małpy grały ze sobą w umysłowego Ponga. To byłoby naprawdę fajne – dodał miliarder.

Co bardzo ważne, „pacjent” nie wydaje się odczuwać żadnego dyskomfortu. W gruncie rzeczy trudno nawet dostrzec, że cokolwiek mu wszczepiono.

On nie wygląda na nieszczęśliwą małpę i tak naprawdę nie można nawet dostrzec miejsca, w którym implant został wszczepiony. Nie czuje się źle i nie wygląda dziwnie – stwierdził Elon Musk.

  1. Neuralink – strona oficjalna
Neuralink Elona Muska pozwala małpie grać w gry wideo umysłem - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.