Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 kwietnia 2017, 10:00

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

NES mini rozszedł się w liczbie 2,3 miliona sztuk

Reggie Fils-Aimé, szef amerykańskiego oddziału Nintendo, ujawnił, że konsola NES mini sprzedała się w liczbie 2,3 miliona sztuk. Wynik ten znacznie przekroczył oczekiwania japońskiej firmy.

Dwa dni temu poznaliśmy wyniki finansowe firmy Nintendo, która przy okazji ujawniła, że konsola Switch trafiła do sklepów w liczbie 2,74 miliona sztuk, gra The Legend of Zelda: Breath of the Wild w 3,84 miliona, a do tego japoński gigant odnotował kilka innych sukcesów. Okazało się, że to nie koniec dobrych wieści, gdyż Reggie Fils-Aimé, szef amerykańskiego oddziału Nintendo, ujawnił wyniki sprzedaży NES mini – odświeżonej wersji konsoli Nintendo Entertainment System z 1983 roku. Sprzęt rozszedł się w liczbie 2,3 miliona sztuk, co jest ogromnym sukcesem, którego nikt się nie spodziewał, nawet sam producent.

NES mini rozszedł się w liczbie 2,3 miliona sztuk - ilustracja #1

W wielu krajach konsola rozchodziła się jak ciepłe bułeczki i ciężko było ją znaleźć w sklepach. W związku z tym Nintendo, choć pierwotnie planowało zakończyć jej produkcję podczas zeszłorocznych świąt Bożego Narodzenia, przedłużyło jej żywot o kilka miesięcy, by choć częściowo zaspokoić popyt.

Ponadto Reggie Fils-Aimé potwierdził, że NES mini nigdy nie miał wejść na stałe do katalogu firmy i raczej nie wróci już na rynek. Przypominamy jednak, że jakiś czas temu pojawiły się plotki, według których zaprzestanie produkcji rzeczonego urządzenia związane jest z planowanym wprowadzeniem do sprzedaży konsoli SNES mini, ale Nintendo nie zabrało głosu w tej sprawie.