Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 sierpnia 2019, 13:40

autor: Lazlo

"Nadchodzą" szybsze karty graficzne AMD Navi oraz procesory mobilne

Podczas rozmowy dotyczącej raportu finansowego AMD za drugi kwartał bieżącego roku Lisa Su przyznała, że jej firma ma w zanadrzu jeszcze kilka nowych produktów i możemy spodziewać się mocniejszych kart Radeon opartych na architekturze Navi oraz nowych procesorów mobilnych.

Wygląda na to, że kolejne nowe Radeony są w drodze. - "Nadchodzą" szybsze karty graficzne AMD Navi oraz procesory mobilne - wiadomość - 2019-08-01
Wygląda na to, że kolejne nowe Radeony są w drodze.

AMD zaprezentowało ostatnio swoje wyniki finansowe za drugi kwartał 2019, które wyglądały dobrze jeśli chodzi o sprzedaż procesorów i średnio w przypadku kart graficznych oraz niestandardowych rozwiązań dla klientów korporacyjnych. Nie zapominajmy jednak, że to okres przed premierą nowych Ryzenów 3000 oraz Radeonów RX 5700. Oprócz danych finansowych Lisa Su - prezes AMD – zdradziła, że w przygotowaniu są kolejne high-endowe karty graficzne z rodziny Navi.

Co AMD ma w zanadrzu?

W odpowiedzi na pytanie dotyczące tego, co może powiedzieć na temat mocniejszych kart graficznych opartych na architekturze Navi oraz 7-nanometrowych procesorów mobilnych Lisa Su powiedziała:

Mogę stwierdzić, że nadchodzą. Powinniście się spodziewać tego, że się pojawią. Mamy bogate portfolio układów 7-nanometrowych, poza tymi zaprezentowanymi dotychczas na najbliższe kwartały.

Jest to dość enigmatyczne, a zarazem ciekawe stwierdzenie, ponieważ AMD zwykle nie angażowało się za bardzo w walkę na rynku produktów z górnej półki kierowanych do entuzjastów i skupiało się raczej na tworzeniu produktów dla centrów danych, serwerowni i klientów korporacyjnych. Teraz jednak sytuacja wygląda nieco inaczej, ponieważ architektura Navi powstała w głównej mierze z myślą o graczach i słowa Lisy Su dają nadzieję na to, że „Czerwoni” spróbują powalczyć także o serca najbardziej wymagających fanów wirtualnej rozrywki oraz podjąć rywalizację z Nvidią.

Co istotne, szefowa AMD podkreśliła również, że pomimo większej czasochłonności produkcji w procesie 7 nm, TSMC, które odpowiedzialne jest wytwarzanie chipów, radzi sobie zadowalająco i nie ogranicza żadnych planów.

Od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się plotki o układach Navi 12 i może to właśnie o nich mowa? Pozostaje nam czekać na oficjalne zapowiedzi.