Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 sierpnia 2016, 11:21

autor: Góral

Microsoft sprzedał nieco ponad 20 milionów konsol Xbox One

Z prezentacji przygotowanej dla inwestorów firmy AMD dowiedzieliśmy się, że ciągu ostatnich trzech lat sprzedano 64 miliony konsol z układami SoC od "Czerwonych", czyli PlayStation 4 i Xbox One. Jeżeli połączymy te dane z ostatnimi wynikami opublikowanymi przez Sony, to wyjdzie nam, że Microsoft sprzedał nieco ponad 20 milionów sztuk XOne.

Przed kilkoma godzinami pisaliśmy o prezentacji dla inwestorów firmy AMD, zdradzającej przybliżony okres, w którym na rynku zadebiutuje architektura Vega. To jednak nie jedyna ciekawa informacja, znajdująca się w rzeczonym dokumencie. Zdradzono w nim, że w ciągu ostatnich trzech lat sprzedano 64 miliony konsol z układami typu SoC produkowanymi przez „Czerwonych”. Firma tworzy takie podzespoły dla Microsoftu (Xbox One) i Sony (PlayStation 4), dzięki czemu wiemy już, ile tych urządzeń rozeszło się od momentu premiery w listopadzie 2013 roku. Dane te są o tyle ciekawe, że gigant z Redmond od dłuższego czasu nie chwali się sprzedażą XOne. Wziąwszy pod uwagę, że Sony niedawno mówiło o 43,5 milionach PS4 wysłanych do sklepów, to wychodzi na to, że Microsoft wprowadził do sprzedaży co najwyżej 20,5 milionów XOne.

Xbox One doczekał się ostatnio nowego, mniejszego modelu Xbox One S, co być może przełoży się na nieco większe zainteresowanie klientów. - Microsoft sprzedał nieco ponad 20 milionów konsol Xbox One - wiadomość - 2016-08-29
Xbox One doczekał się ostatnio nowego, mniejszego modelu Xbox One S, co być może przełoży się na nieco większe zainteresowanie klientów.

Dane te z pewnością nie są w 100% dokładne, ale pokazują, że sytuacja na rynku konsol obecnej generacji nie zmieniła się diametralnie w porównaniu do początku roku, kiedy to Electronic Arts wyjawiło dane o ogólnej sprzedaży PlayStation 4 i Xboksa One. Wtedy Microsoft mógł się pochwalić około 19 milionami posiadaczy swojego urządzenia w stosunku do około 36 milionów użytkowników czwartego PlayStation. Jak więc widać, japońska firma ma ogromną przewagę nad amerykańskim koncernem. Mimo wszystko sytuacja XOne tragiczna nie jest, zwłaszcza w porównaniu do Wii U, które w ciągu czterech lat obecności na rynku rozeszło się w nieco ponad 13 milionach egzemplarzy.

Microsoft sprzedał nieco ponad 20 milionów konsol Xbox One - ilustracja #2