Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2016, 14:42

Electronic Arts przez przypadek ujawniło wyniki sprzedaży konsoli Xbox One - i daleko im do PlayStation 4

Podczas konferencji firmy Electronic Arts podano dane, które pozwoliły obliczyć, że do tej pory firma Microsoft sprzedała około 19 mln konsol Xbox One. Jest to liczba imponująca, ale blednie przy 35,9 mln sztuk wypracowanych przez konkurencyjne PlayStation 4.

Xbox One wydaje się mieć poważne problemy z dogonieniem PlayStation 4. - Electronic Arts przez przypadek ujawniło wyniki sprzedaży konsoli Xbox One i daleko im do PlayStation 4 - wiadomość - 2016-01-31
Xbox One wydaje się mieć poważne problemy z dogonieniem PlayStation 4.

Podczas niedawnej konferencji prasowej poświęconej prezentacji wyników finansowych firmy Electronic Arts, jeden z jej dyrektorów, czyli Blake Jorgensen, ujawnił przy okazji omawiania własnych inwestycji ciekawe liczby dotyczące całego rynku. Podał on bowiem dotychczasowe wyniki sprzedaży obydwu konsol nowej generacji, stwierdzając, że do końca grudnia zeszłego roku łącznie rozeszły się one w 55 mln egzemplarzach.

Firma Sony nie robiła nigdy z wyników PlayStation 4 żadnego sekretu, co nie dziwi, biorąc pod uwagę to, jak dużym sukcesem okazała się ta konsola. Znacznie mniej otwarta było konkurencyjna korporacja, czyli Microsoft, która od dłuższego czasu nie może nawiązać z rywalem równej walki. Niedawno Sony poinformowało, że do końca zeszłego roku udało się sprzedaż 35,9 mln egzemplarzy PlayStation 4. Teraz, gdy dowiedzieliśmy się, że 55 mln sztuk to łączny wynik obu platform możemy dzięki prostemu odejmowaniu obliczyć, że Xbox One znalazł do tej pory jedynie trochę ponad 19 mln nabywców.

Dane pokazują, że kondycja całego rynku konsol jest wyśmienita. - Electronic Arts przez przypadek ujawniło wyniki sprzedaży konsoli Xbox One i daleko im do PlayStation 4 - wiadomość - 2016-01-31
Dane pokazują, że kondycja całego rynku konsol jest wyśmienita.

Oczywiście, nie należy ślepo wierzyć słowom Jorgensena, ale podane przez niego 55 mln egzemplarz i tak jest najlepszą oraz najbardziej wiarygodną liczbą, którą do tej pory otrzymaliśmy. Jeśli te dane są prawdziwe, firma Microsoft nie ma w powodów do zadowolenia. Różnica 16 mln sprawia, że PlayStation 4 i Xboksa One dzieli prawdziwa przepaść i ciężko sobie wyobrazić, co musiałoby się stać, aby ten dystans mógł zostać nadgoniony.

Na pocieszenie pozostaje szefostwu Microsofu informacja, że obie konsole radzą sobie lepiej, niż ich poprzedniczki w analogicznym przedziale czasowym. Tempo wzrostu popularności nowej generacji regularnie przebija prognozy analityków i 55 mln sprzedanych egzemplarzy jest wynikiem o 50% wyższym niż ten uzyskany przez Xbox 360 i PlayStation 3 w ciągu pierwszych dwóch lat na rynku.

Pokazuje to dobitnie, że wyrażane pod koniec poprzedniej generacji obawy o przyszłość rynku konsolowego okazały się bezpodstawne i negatywne trendy zakupowe były po prostu oznaką zmęczenia przestarzałym sprzętem.

  1. Microsoft – strona oficjalna
  2. Sony – strona oficjalna
  3. Electronic Arts – strona oficjalna