Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 25 lipca 2012, 10:30

autor: Sarge

Microsoft rekrutuje do prac nad następcą Kinecta

Firma Microsoft poszukuje inżynierów do prac nad kolejną generacją technologii NUI (Natural User Interface), co może zwiastować następcę Kinecta. Nowy kontroler miałby zostać wydany z myślą o nadchodzącej konsoli z rodziny Xbox.

W sieci pojawiły się kolejne informacje wskazujące na to, że firma Microsoft pracuje nad nową generacją kontrolera Kinect. Amerykański koncern poszukuje bowiem osób do prac nad technologią NUI (Natural User Interface).

Jedno z ogłoszeń dotyczy inżyniera ds. rozwoju oprogramowania. Czytamy w nim, że zespół odpowiedzialny za Xboksa opracowuje nową generację NUI – technologii umożliwiającej kontrolowanie interfejsu w naturalny sposób. Korzysta z niej Kinect dedykowany Xboksowi 360, więc można się tylko domyślać, że chodzi o jego następcę.

Microsoft rekrutuje do prac nad następcą Kinecta - ilustracja #1
Czy nowy Kinect będzie różnił się od oryginału także wyglądem?

Inne ogłoszenie skierowane jest do przyszłego, starszego inżyniera ds. elektroniki, który chciałby dołączyć do „szybko rosnącego zespołu odpowiedzialnego za projektowanie, tworzenie, dostarczanie urządzeń i innowacyjnych rozwiązań dla Xboksa oraz przyszłych aplikacji NUI”. Mowa również o „projektowaniu kamer 3D, które posłużą milionom ludzi na całym świecie”.

Plotki na temat następcy Kinecta pojawiają się w sieci od dłuższego czasu. Ogłoszenia firmy Microsoft zdają się jedynie potwierdzać ostatnie doniesienia, choć jej przedstawiciele niczego oficjalnie nie komentują. Jeśli wierzyć sieciowym spekulacjom, nowa generacja Kinecta będzie dysponować bardziej precyzyjną kamerą, lepszym mikrofonem oraz dedykowanym procesorem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.