Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 października 2015, 20:25

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Microsoft obniża ceny konsol Xbox One – ustalone progi to 1499 i 1599 złotych

Firma Microsoft zdecydowała się obniżyć ceny zestawów konsoli Xbox One w naszym kraju. Ustalono dwa następujące progi cenowe: 1499 złotych dla konsoli z dyskiem 500 GB oraz 1599 złotych za sprzęt wyposażony w dysk twardy o pojemności 1 TB. Promocja nie dotyczy pakietów wzbogaconych o sensor Kinect.

Atrakcyjniejsze progi cenowe nie dotyczą zestawów zawierających sensor Kinect. - Microsoft obniża ceny konsol Xbox One – ustalone progi to 1499 i 1599 złotych - wiadomość - 2015-10-30
Atrakcyjniejsze progi cenowe nie dotyczą zestawów zawierających sensor Kinect.

Stosunkowo niedawno informowaliśmy naszych Czytelników o stosownych obniżkach cen konsol PlayStation 4 na terenie Europy, w tym także i w Polsce. Na kontrreakcję ze strony głównego konkurenta Japończyków nie trzeba było długo czekać. Firma Microsoft poinformowała w rozesłanej informacji prasowej, że z dniem dzisiejszym obniża orientacyjne ceny detaliczne dla zestawów zawierających konsolę Xbox One. Jeżeli więc nie wymieniliście jeszcze swojej starej konsoli, macie ku temu teraz bardzo dobrą okazję.

Przechodząc jednak do szczegółów, zgodnie z ujawnionymi informacjami gigant z Redmond ustalił dwa odpowiednie progi cenowe. Za konsolę Xbox One z dyskiem o pojemności 500 GB zainteresowani zapłacą 1499 złotych, natomiast komplet wyposażony w dysk 1 TB to koszt 1599 złotych. Omawiana obniżka związana jest zarówno z bundlami już dostępnymi w sprzedaży, jak i tymi, które dopiero co wprowadzono na rynek. Jako przykład Microsoft podaje trzy następujące zestawy:

Odnotujmy, że rzeczona promocja nie dotyczy zestawów zawierających sensor Kinect.

Nieco przystępniejsza cena to nie jedyny powód do tego, aby wyposażyć swoje domowe stanowisko w egzemplarz konsoli Xbox One. Przypomnijmy, że 12 listopada tego roku przeprowadzona zostanie obiecywana już od dłuższego czasu aktualizacja, dzięki której wspomniany sprzęt zacznie obsługiwać gry ze swojego poprzednika - Xboksa 360. Więcej szczegółów (m. in. odnośnie obsługiwanych tytułów) znajdziecie w tym newsie.