Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 lipca 2019, 12:17

autor: Froozyy

Łatka od Nvidii naprawia problemy z myszką po aktualizacji sterowników

Po aktualizacji sterowników do kart graficznych od Nvidii użytkownicy odnotowali dziwne zachowanie myszek po wyjściu z gry. Firma zareagowała szybko i w internecie pojawiła się już łatka naprawiająca ten problem.

Problemy z myszką? Poznaliśmy winowajcę. - Łatka od Nvidii naprawia problemy z myszką po aktualizacji sterowników - wiadomość - 2019-07-27
Problemy z myszką? Poznaliśmy winowajcę.

W tym tygodniu Nvidia wypuściła aktualizację sterowników, która oficjalnie wspiera najnowszą kartę GeForce RTX 2080 Super oraz wprowadza optymalizację pod względem Wolfenstein: Youngblood. Okazało się jednak, że oprócz tego sprawia ona pewne problemy myszkom użytkowników. Odnotowano przypadki, gdzie po wyjściu z jakiejkolwiek gry kursor zachowywał się nieregularnie, a nawet na ekranie pojawiał się dodatkowy. Nvidia zaregowała sprawnie i wydała łatkę, którą możecie pobrać tutaj.

Nie jest jasne jak powszechny jest ten problem, ale na forum pojawiły się już wpisy, że hotfix faktycznie naprawia błędy w zachowaniu kursora. Nvidia tłumaczy się tym, że takie bugi pojawiają się czasem, gdy aktualizacje sterowników wydawane są bardzo szybko.

Sterowniki GeForce są niezwykle skomplikowane. Mamy armię programistów, którzy na bieżąco dodają nowe funkcje oraz naprawiają błędy. Wszystkie zmiany są ostatecznie sprawdzane przez ogromny proces kontroli jakości.

Jak widać kontrola jakości w tym przypadku nie spełniła swojego zadania, jednak nie ma potrzeby wylewania złości na Nvidię. Ostatecznie problem został rozwiązany, a jeśli pojawił się on również u Was to upewnijcie się, że macie pobraną najnowszą łatkę.