Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 listopada 2021, 12:44

autor: Bartłomiej Sagan

Napad niczym w GTA; skradziono karty graficzne GeForce RTX 3000

W obecnych czasach karty graficzne są niezwykle wartościowymi częściami komputera. Jak się okazuje, układy GeForce z serii RTX 3000 są towarem na tyle ekskluzywnym, że stały się obiektem zuchwałej kradzieży.

Globalna pandemia czy szał na kryptowaluty prowadzące w efekcie do zakłóceń w łańcuchu dostaw są głównymi przyczynami wysokich cen komputerowych podzespołów, a zwłaszcza układów graficznych. GPU są obecnie warte na tyle dużo, że przyciągnęły zainteresowanie złodziei. Przedstawiciel amerykańskiej firmy EVGA poinformował, że 29 października bieżącego roku doszło do kradzieży kart graficznych GeForce z serii RTX 3000, które były transportowane ciężarówką z San Francisco do centrum dystrybucyjnego w Południowej Kaliforni. Wiadomo, że przewożone były różne modele - od RTX-ów 3060 poczynając, a na RTX-ach 3090 kończąc. Nie podano jednak liczby skradzionych kart.

Według EVGA numery seryjne skradzionych GPU są znane. Ewentualny nabywca będzie więc w stanie łatwo określić, czy zakupiony przez niego model nie pochodzi od pasera. Takie karty nie są bowiem możliwe do zarejestrowania i nie podlegają gwarancji producenta. Niektórzy zapewne wysnują teorię, że kradzież została przeprowadzona przez większą (i operującą poza prawem) kopalnię kryptowalut. W takim wypadku układy te już raczej nie ujrzą światła dziennego. Karty, które nie wpadły w ręce złodziei możecie znaleźć na Allegro.

Napad niczym w GTA; skradziono karty graficzne GeForce RTX 3000 - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.