Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 lipca 2020, 10:03

autor: Aquma

iPhone 12 może mieć słabą baterię

Według plotek bazujących na dokumentach certyfikacyjnych nowych baterii zarejestrowanych przez Apple, smartfony z linii iPhone 12 mogą posiadać mniej pojemne ogniwa od swoich poprzedników.

iPhone 12 może mieć słabą baterię - ilustracja #1
Bateria iPhone’a 12 będzie krokiem wstecz?

W SKRÓCIE:

  1. portal MySmartPrice dotarł do informacji na temat pojemności trzech nowych baterii firmy Apple, które mogą zostać wykorzystane w iPhone’ach 12;
  2. ich specyfikacja wypada gorzej od modeli wykorzystanych w poprzedniej generacji smartfonów.

Portal MySmartPrice dotarł do dokumentów certyfikacyjnych trzech nowych baterii od firmy Apple, które mogą być dedykowane smartfonom z serii iPhone 12. Mowa o ogniwach okraszonych numerami A2471, A2431 oraz A2466, które pojawiły się w bazach danych takich podmiotów, jak Safety Korea, 3C (Chiny) czy UL Demko (Dania). Co ciekawe, omawiane baterie mają mniejszą pojemność od modeli wykorzystanych w iPhone’ach 11.

Oto baterie nowych iPhone’ów?

Omawiane ogniwa prezentują się następująco. Redaktorzy portalu MySmartPrice przypisali je od razu do modeli iPhone’a 12, w których mogą zostać wykorzystane (nawiasy).

  1. A2471 – 2227 mAh (prawdopodobnie trafi do iPhone’a 12 z ekranem 5,4”);
  2. A2431 – 2775 mAh (może zostać wykorzystana w iPhone 12 Max oraz iPhone 12 Pro – obydwa mają być wyposażone w 6,1-calowy panel);
  3. A2466 – 3687 mAh (iPhone 12 Pro Max z ekranem o przekątnej 6,7”).

Taka specyfikacja baterii może zmartwić fanów sprzętu firmy z jabłkiem w logo, szczególnie że nie da się wykluczyć, że iPhone’y 12 będą miały większe zapotrzebowanie na energię od swoich poprzedników (z uwagi na mocniejsze podzespoły). O ile koncern z Cupertino nie dokona jakichś naprawdę dużych optymalizacji, przynajmniej jeden aspekt tych urządzeń może się okazać nieco rozczarowujący.

Należy zaznaczyć, że powyższe informacje wypada na razie traktować jak plotki – istnienie baterii jest faktem, ale to, w jakim sprzęcie zostaną wykorzystane, to na razie spekulacje, bowiem w dokumentacji tego typu danych nie ma (choć trudno uznać przypuszczenia redaktorów za bezpodstawne).

  1. Apple – strona oficjalna