Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 marca 2018, 21:31

autor: ElMundo

HTC Vive Pro w przedsprzedaży, gogle HTC Vive przecenione

HTC nie ustaje w wysiłkach mających na celu podbicie rynku wirtualnej rzeczywistości. Do przedsprzedaży trafiła właśnie najnowsza odsłona gogli VR firmy – HTC Vive Pro – z kolei HTC Vive doczekało się obniżki ceny.

HTC Vive Pro w przedsprzedaży, gogle HTC Vive przecenione - ilustracja #1

Walka o prymat na polu VR trwa w najlepsze – praktycznie każdy z koncernów obecnych na rynku wirtualnej rzeczywistości szykuje nowe sprzęty, mające pomóc w uzyskaniu jeszcze lepszych wrażeń związanych z zabawą przy wykorzystaniu specjalnych gogli. Do ofensywy przystępuje także HTC, które poinformowało właśnie o wprowadzeniu do przedsprzedaży najnowszego sprzętu tej firmy, czyli headsetu Vive Pro.

Najnowsze gogle tajwańskiego koncernu można już zakupić na oficjalnej stronie Vive.com w cenie wynoszącej 879 euro. To zdecydowanie najdroższy sprzęt tego typu dostępny na rynku, ale – podobnie jak i podstawowa wersja, czyli HTC Vive – ma on oferować największe możliwości w porównaniu z innymi konstrukcjami dedykowanymi VR. W środku umieszczono dwa ekraniki AMOLED o przekątnej 3,5 cala, które oferują zdecydowanie wyższą rozdzielczość niż w przypadku poprzednich gogli tego producenta – to 2880 x 1600 pikseli (HTC Vive – 2160 x 1200). Nowością będzie także zintegrowany system dźwięku przestrzennego opatrzony certyfikatem Hi-Res.

Konstrukcja gogli została przeprojektowana w celu osiągnięcia odpowiedniej wygody użytkowania. - HTC Vive Pro w przedsprzedaży, gogle HTC Vive przecenione - wiadomość - 2018-03-19
Konstrukcja gogli została przeprojektowana w celu osiągnięcia odpowiedniej wygody użytkowania.

Twórcom gogli udało się także odpowiednio przeprojektować poszczególne elementy budowy sprzętu, by korzystanie z niego wiązało się z mniejszym obciążeniem głowy. W tym celu zmieniono budowę tylnych poduszek oraz nakładki na nos, przez co korzystanie z HTC Vive Pro ma być wygodniejsze. Co ciekawe, nie zmieniły się wartości dwóch parametrów – pole widzenia to wciąż 110 stopni, z kolei częstotliwość odświeżania wynosi 90 Hz. Producent zadbał o odpowiedni zestaw portów – użytkownik skorzysta z USB typu C oraz DisplayPort w wersji 1.2, a na wyposażeniu gogli nie brak podstawowych elementów, takich jak akcelerometr, żyroskop, czujnik zbliżenia, łączności Bluetooth czy modułu SteamVR. Ciekawostką jest obecność technologii Chaperone, dzięki której każdy użytkownik gogli może podejrzeć wygląd najbliższego otoczenia bez ściągania sprzętu z głowy.

Gogle HTC Vive Pro pozwolą na zabawę w trybie bezprzewodowym. - HTC Vive Pro w przedsprzedaży, gogle HTC Vive przecenione - wiadomość - 2018-03-19
Gogle HTC Vive Pro pozwolą na zabawę w trybie bezprzewodowym.

Regularna sprzedaż HTC Vive Pro rozpocznie się 5 kwietnia – jeśli jednak zdecydujecie się na zakup tego urządzenia w przedsprzedaży, to otrzymacie dodatek w postaci sześciomiesięcznego abonamentu Viveport, w ramach którego każdy klient może dokonać comiesięcznego wyboru pięciu gier z biblioteki czterystu dostępnych tytułów. Warto przy okazji wspomnieć, że cena wynosząca 879 euro nie obejmuje akcesoriów koniecznych do korzystania z headsetu, czyli kontrolerów oraz dedykowanej stacji bazowej. Dobrą informacją dla posiadaczy HTC Vive jest fakt, że kontrolery oraz stacja bazowa będą kompatybilne z nadchodzącą generacją tego sprzętu. HTC Vive Pro zaoferuje także możliwość w pełni bezprzewodowego użytkowania sprzętu – skorzystanie z tej opcji będzie jednak wymagać zakupu dodatkowego adaptera, którego cena na razie nie jest znana.

Przy okazji HTC zdecydowało się uczynić podstawową wersję gogli Vive bardziej dostępną dla zwykłego śmiertelnika, nieco obniżając cenę gogli z poziomu 699 na 599 euro. Nie jest to duża przecena, ale osoby planujące zakup tego sprzętu z pewnością mogą potraktować tę decyzję Tajwańczyków jako dodatkową zachętę. Koncern kusi bonusami – to dwa miesiące darmowej subskrypcji Viveport oraz kod na grę Fallout 4 VR.