Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 maja 2019, 12:16

Google zaprezentowało smartfony Pixel 3a oraz Pixel 3a XL

Podczas corocznej konferencji Google I/O koncern z Mountain View zaprezentował dwa nowe modele smartfonów wchodzące w skład rodziny Pixel: 3a oraz 3a XL.

Google zaprezentowało smartfony Pixel 3a oraz Pixel 3a XL - ilustracja #1

Po ubiegłorocznej prezentacji flagowych smartfonów Google – modeli Pixel 3 oraz 3 XL – firma zapowiedziała dwóch nowych przedstawicieli tej linii urządzeń mobilnych, należących do coraz bardziej popularnego segmentu sprzętów ze średniej półki cenowej.

Zarówno Google Pixel 3a, jak i 3a XL napędzane są procesorem Snapdragon 670, a więc ośmiordzeniowym SoC o taktowaniu 2,0 GHz, wyposażonym w układ graficzny Adreno 615. Ten zestaw wspierany jest przez 4 GB RAM, z kolei na dane otrzymujemy 64 GB miejsca w pamięci wewnętrznej.

Tradycyjnie istotnym elementem smartfonów Google są aparaty – w odróżnieniu od obecnie panujących na rynku trendów, główna jednostka składa się tylko z jednego obiektywu o rozdzielczości 12,2 megapiksela ze światłem f/1.8. Siódme poty z tego aparatu wyciśnie bardzo dobrze zoptymalizowane oprogramowanie koncernu z Mountain View, czego efekty zobaczymy chociażby przy wykorzystaniu trybu nocnego. Do selfie posłuży nam natomiast obiektyw 8 MP ze światłem f/2.0.

Google Pixel 3a i 3a XL pojawią się na rynku w trzech wariantach kolorystycznych. - Google zaprezentowało smartfony Pixel 3a oraz Pixel 3a XL - wiadomość - 2019-05-08
Google Pixel 3a i 3a XL pojawią się na rynku w trzech wariantach kolorystycznych.

Różnice pomiędzy premierowymi modelami objawiają się zwłaszcza w ich rozmiarach oraz pojemności baterii. Google Pixel 3a to smartfon z ekranem o przekątnej 5,6 cala wykonanym w technologii OLED, wyświetlającym obraz w formacie 18:9 w rozdzielczości FullHD+. Bateria w tym wypadku ma pojemność 3000 mAh, podczas gdy w modelu 3a XL zastosowano ogniwo 3700 mAh. Większy ze smartfonów posiada natomiast wyświetlacz o przekątnej 6 cali z identycznymi parametrami, jak w bazowym wariancie. Uwagę zwraca także obecność złącza słuchawkowego 3,5 mm.

Ceny nowych sprzętów mobilnych od Google nie należą do najniższych. Za Pixel 3a zapłacimy 399 euro (ok. 1710 złotych), z kolei Pixel 3a XL wyceniono na 479 euro (ok. 2050 złotych). Nie wiemy na razie, czy i w ogóle nowe smartfony koncernu z Mountain View trafią do oficjalnej dystrybucji w naszym kraju.