Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 sierpnia 2022, 12:53

Zmiany w Google. Co zobaczymy w wyszukiwarce?

Google wprowadza kolejne poprawki w wyszukiwarce, które ułatwią znalezienie konkretnych fraz na stronach internetowych.

Źródło fot. powyżej: oficjalna strona firmy Google.

Firma Google stale testuje kolejne usprawnienia swoich usług, wliczając w to przeglądarkę Google Chrome oraz wyszukiwarkę. Ta ostatnia wkrótce otrzyma drobne, ale przydatne usprawnienie wyszukiwania cytatów.

W artykule na oficjalnej stronie Google podano garść porad związanych z wykorzystaniem cudzysłowów. Na przykład o postrzeganiu przez wyszukiwarkę niektórych znaków interpunkcyjnych (w tym apostrofów) jako spacji.

Jednak przede wszystkim firma pochwaliła się małą zmianą. Opisy wyników wyszukiwania zawsze będą uwzględniać fragment z wyróżnionym wpisanym przez nas cytatem.

Zmiany w Google. Co zobaczymy w wyszukiwarce? - ilustracja #1
Źródło: oficjalny blog firmy Google.

W teorii tak powinno to działać od dawna, ale dotychczas zdarzało się, że wyszukiwane frazy znajdowały się w miejscach bez większej ilości tekstu (na przykład w spisie treści z hiperłączami). W takich sytuacjach silnik wyszukiwarki wybierał raczej dłuższe fragmenty jako opisy wyników (tzw. snippety).

Zmiana ta ma ułatwić użytkownikom znalezienie wpisanego cytatu na stronie, zwłaszcza w sytuacji, kiedy tekst jest domyślnie ukryty, a więc nie wykryje go wyszukiwanie z poziomu strony (skrót Crtl+F).

Zmiany w Google. Co zobaczymy w wyszukiwarce? - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.