Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 czerwca 2019, 10:41

autor: Aquma

Google Chrome dla Androida zainstalowane 5 miliardów razy

Przeglądarka Google Chrome w wersji dla urządzeń z systemem Android została zainstalowana już przeszło 5 miliardów razy. Źródłem informacji jest karta aplikacji w sklepie Google Play.

Wielki sukces Google Chrome. - Google Chrome dla Androida zainstalowane 5 miliardów razy - wiadomość - 2019-06-28
Wielki sukces Google Chrome.

Portal Android Police donosi, że przeglądarka Google Chrome pokonała kolejną granicę – trafiła na krótką listę aplikacji, które zostały zainstalowane przeszło 5 miliardów razy. Program znajduje się w doborowym towarzystwie, złożonym z… innych produktów koncernu Google, takich jak Gmail, Maps, Google Search czy YouTube.

Profil przeglądarki Chrome w sklepie Google Play.
Profil przeglądarki Chrome w sklepie Google Play.

Warto przy tym odnotować, że jedną z przyczyn sukcesu Google Chrome jest fakt, iż przeglądarka jest automatycznie instalowana na wielu smartfonach z systemem Android, nim trafią one do sklepów lub salonów. Należy też zaznaczyć, że widoczne na powyższym obrazku 5 miliardów instalacji niekoniecznie oznacza, że program trafił na taką liczbę urządzeń – licznik prawdopodobnie bierze też pod uwagę powtórne ściągnięcie Chrome’a na ten sam sprzęt (np. po przywróceniu ustawień fabrycznych, uszkodzeniu danych lub zmianie użytkownika telefonu).

Nie zmienia to jednak faktu, że programiści Google mają powody do zadowolenia – ich przeglądarka cieszy się olbrzymią popularnością, w sporej mierze dzięki temu, że stanowi jeden z najlepszych produktów w swojej kategorii. W ostatnich miesiącach program doczekał się kilku nowości, takich jak tryb ciemny i generator haseł.

  1. Google Chrome – strona oficjalna
  2. Przeglądarka Chrome w sklepie Google Play