Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 marca 2021, 12:00

autor: Entelarmer

Nvidia walczy sama ze sobą i znowu opóźnia RTX 3080 Ti

Skarżycie się na brak nowych kart graficznych w sklepach? W takim razie do listy narzekań możecie dołączyć utyskiwania na premierę GeForce'a RTX 3080 Ti, która może nastąpić jeszcze później, niż podawano w ostatnich przeciekach.

Ostatnie wieści z rynku sprzętowego raczej nie napawają optymizmem. Do kolejnych doniesień o niedostępności tych lub innych produktów elektronicznych oraz przewidywanych podwyżek cen dołączają plotki o możliwych opóźnieniach. Na forum Board Channels pojawiła się informacja, jakoby GeForce RTX 3080 Ti miał zadebiutować w połowie maja. Poprzednie pogłoski mówiły o premierze w kwietniu (via Tom’s Hardware), podczas gdy pierwotnie karta miała trafić na rynek jeszcze w styczniu.

Zwykle informacje o opóźnieniach budzą spore emocje, zwłaszcza gdy – jak w tym przypadku – zdarza się to nie raz, nie dwa, lecz pięć razy. Tu jednak mowa tylko o pogłoskach, bo od stycznia sama Nvidia słowem nie wspomina o choćby przybliżonym terminie debiutu GeForce’a RTX 3080 Ti. Poza tym trudno się ekscytować premierą lub denerwować z powodu obsuwy w obecnej sytuacji. Nawet wcześniejsze modele z rodziny RTX 3000 są ledwo co dostępne na rynku, a wygląda na to, że może być jeszcze gorzej.

Nvidia walczy sama ze sobą i znowu opóźnia RTX 3080 Ti - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

  1. Oficjalna strona firmy Nvidia
  2. Recenzje GeForce RTX 3080 – czy AMD powinno zostać przy rowerach?
  3. Recenzje GeForce RTX 3090 – świetna wydajność za wysoką cenę