Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2021, 11:17

Black Legend - premiera RPG-a inspirowanego XVII-wiecznym folklorem

Dzisiaj na rynku debiutuje Black Legend, czyli turowa gra RPG niezależnego studia Warcave, osadzona w nietypowym uniwersum fantasy.

BLACK LEGEND W SKRÓCIE:
 1. Deweloper: Warcave
 2. Wydawca: Warcave
 3. Gatunek: RPG
 4. Platformy: PC, PS4, XONE, Switch

Dzisiaj na rynku zadebiutowała gra Black Legend, czyli RPG z turowym systemem walki osadzone w uniwersum fantasy inspirowanym XVII-wiecznym folklorem. Grę opracowało i wydało niezależne studio Warcave, znane z Warparty.

Black Legend można już kupić na PS4 (w PlayStation Store za 125 zł). Po południu produkcja zostanie odblokowana w wersjach na Xboksa One (za 137,49 zł), Nintendo Switch oraz na Steamie. W tytuł mogą zagrać także posiadacze PS5 i Xboksa Series X/S dzięki wstecznej kompatybilności. Projekt nie oferuje polskiej lokalizacji na żadnej z platform sprzętowych.

Na razie w sieci dostępnych jest tylko kilka recenzji i niestety nie są one zbyt pozytywne. Wydanie na PS4 posiada obecnie średnią ocen na poziomie 54% według serwisu Metacritic. Pozostałe platformy sprzętowe mają za mało not. Ciekawe jest jednak, że zarówno recenzje edycji na PC, jak i Xboksa One są zdecydowanie bardziej pozytywne niż na PlayStation 4.

Recenzje Black Legend:

 1. GameWatcher – 7.5/10 (PC)
 2. TheXboxHub – 3.5/5 (Xbox One)
 3. XboxAddict – 70%. (Xbox One)
 4. Video Chums – 6.5/10 (PlayStation 4)
 5. IGN France – 5/10 (PlayStation 4)
 6. TheSixthAxis- 5/10 (PlayStation 4)
 7. TheGamer - 2.5/5 (PlayStation 4)

Większość recenzji chwali klimat i mechanizmy walki. Krytyka koncentruje się na fabule, powtarzalności zadań oraz niskim poziomie dopracowania technicznego, ale o tym ostatnim problemie mówią głównie redaktorzy, którzy grali na PS4. Trudno więc ocenić, czy jest to ogólny niedostatek gry, czy też tylko z wydaniem na PlayStation 4 jest coś nie tak.

 1. Oficjalna strona gry