Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2021, 12:04

autor: "Ewelina Krzykała"

Asterix & Obelix: Slap Them All! - premiera bijatyki jesienią 2021

Asterix & Obelix: Slap Them All! trafi na PS4, Xboksa One, Switcha i PC. Komiksowa bijatyka od Mr. Nutz Studio będzie mocno zbliżona do rysunkowego oryginału.

W SKRÓCIE:
  1. Jesienią można będzie zagrać w Asterix & Obelix: Slap Them All! od Mr. Nutz Studio. Twórcy zapowiadają, że gra trafi na PS4, Xboksa One, Switcha oraz PC.
  2. Producenci postawili na rysunkową kreskę – chcieli, aby gra była maksymalnie zbliżona do komiksowego oryginału.
  3. Asterix & Obelix: Slap Them All! to bijatyka, w której na zmianę wcielać się będziemy w tytułowych bohaterów. Każdy z nich ma własną technikę walki, możliwe będą także akcje zespołowe.

Asterix & Obelix: Slap Them All!, najnowsza produkcja Mr. Nutz Studio, będzie miała swoją premierę jesienią. Dystrybutorzy ogłosili, że komiksowa bijatyka zostanie wydana zarówno na PS4 i Xboksa One, jak i na Switcha oraz PC - Steam. Twórcom zależało, aby produkcja była jak najbardziej zbliżona do komiksu autorstwa René Goscinnego i Alberta Uderzo, dlatego postacie, sceneria, a także animacje są rysowane ręcznie, w przeciwieństwie do ostatnich adaptacji, jak Asterix & Obelix XXL 3: The Crystal Menhir. W ten sposób najnowszy tytuł z pewnością zadowoli zwolenników klasycznej animacji 2D i stylu retro, a także fanów historii o dwóch mężnych Galach i ich kompanach.

Pojawił się już pierwszy zwiastun gry, w którym twórcy zaprezentowali fragmenty rozgrywki. Grafika nie odbiega zanadto od wersji komiksowej, a same postaci jak zwykle tryskają energią i szybko rozprawiają się z wrogami.

Akcja Asterix & Obelix: Slap Them All! dzieje się w 50 roku p.n.e. Cała Galia jest okupowana przez Rzymian i tylko jedna mała wioska bezustannie stawia czoła najeźdźcom. W grze poruszamy się po lokacjach doskonale znanych z serii komiksowej, w międzyczasie mierząc się z rzymskimi legionistami, piratami, wszelkiej maści bandytami, a nawet przerażającymi Normanami.

Asterix & Obelix: Slap Them All! pojawi się wyłącznie w języku angielskim. Do dyspozycji dostaniemy za to lokalny tryb multiplayer, pozwalający rozegrać kampanię z rodziną lub przyjaciółmi.

  1. Microids - oficjalna strona wydawcy gry