Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 października 2013, 11:30

autor: Orlov

Firma Nvidia wyjaśnia działanie technologii G-Sync

Producent układów graficznych, firma Nvidia, udostępniła materiały filmowe przedstawiające zalety zastosowania technologii G-Sync. Monitory z chipsetami mającymi wyeliminować zjawiska tearingu i opóźnionego wyświetlania obrazu trafią na rynek w przyszłym roku.

Układ G-Sync montowany będzie w monitorach
Układ G-Sync montowany będzie w monitorach

Firma Nvidia, znana przede wszystkim z produkcji kart graficznych marki GeForce, za pomocą układów G-Sync postanowiła zmierzyć się z dwoma dręczącymi użytkowników PC zjawiskami – tearingiem i opóźnieniami w wyświetlaniu obrazu. Informacja ta obiegła świat kilka dni temu, jednak dopiero teraz do sieci trafiły materiały prezentujące technologię w akcji.

Układy G-Sync nie będą montowane na chipsetach graficznych, lecz bezpośrednio w monitorach. Firmy takie jak ASUS, BenQ, ViewSonic i Philips zapowiedziały już pierwsze ekrany wykorzystujące tę technologię – pojawią się w przyszłym roku. Do korzystania z możliwości G-Sync, oprócz odpowiedniego wyświetlacza, wymagana będzie również karta graficzna Nvidia oparta na architekturze Kepler (co najmniej model GTX 650Ti BOOST), oraz system operacyjny Windows w wersji 7, 8, lub 8.1.