Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2013, 09:50

autor: Michał "Orlov" Orlikowski

FIFA 14 – trailer prezentujący next-genową rozgrywkę

Firma EA Sports udostępniła nowy zwiastun FIFA 14. Tym razem materiał filmowy prezentuje możliwości wersji na konsole najnowszej generacji – PlayStation 4 i Xboksa One. Premiera FIFA 14 z silnikiem Ignite jeszcze w tym roku.

Czy wprowadzane przez Ignite nowości okażą się strzałem w "dziesiątkę"?

Tegorocznej jesieni premiera FIFA 14 odbędzie się dwukrotnie. Gra ma już za sobą debiut na konsolach obecnej generacji i PC, a niebawem pojawi się jej bardziej zaawansowana wersja na platformy PlayStation 4 i Xbox One. Twórcy symulacji, firma EA Sports, udostępnili właśnie trailer, który przedstawia, co zaoferować ma next-genowa FIFA.

Fundamentalna różnica pomiędzy obydwiema wersjami FIFA 14 sprowadza się do silnika EA Sports Ignite, na którym działać będą wyłącznie wersje na PS4 i Xboksa One. Engine ma wzbogacić rozgrywkę o następujące elementy:

  • Instynkt Zawodowca – podejmowanie decyzji przez zawodników ma być teraz czterokrotnie szybsze i bardziej kompleksowe. Przykładowo – napastnicy dostosują tempo biegu adekwatnie do przebiegu akcji, a obrońcy dostrzegą więcej wariantów przerwania naporu rywala.
  • Precyzyjny Ruch – dziesięć razy więcej animacji ma nadać grze więcej dynamizmu i realizmu. Na samą sekwencję biegu zawodnika składać będzie się cały zestaw ruchów co sprawi, że o powodzeniu akcji zdecyduje dosłownie każdy krok.
  • Elitarne Umiejętności – zaawansowany silnik Ignite zapewni setki nowych sztuczek technicznych i nieszablonowych zagrań. Wachlarz umiejętności wzbogaci się między innymi o przyjmowanie piłki w trakcie sprintu. W serii zadebiutują także starcia powietrzne, w których udział weźmie więcej niż dwóch zawodników.
  • Żyjące Stadiony – po raz pierwszy w historii gier FIFA areny zmagań wypełnione zostaną w pełni trójwymiarowymi, żywiołowo reagującymi na mecz kibicami. Wirtualne zmagania zostaną zbliżone do prawdziwych relacji dzięki jeszcze dynamiczniejszym powtórkom, oraz sekwencjom skupiającym się na wydarzeniach wokół murawy.

Trójwymiarowi kibice mają uczynić wirtualne zmagania bardziej realistycznymi

Więcej informacji na temat nowości wprowadzanych przez silnik Ignite znajdziecie pod tym adresem. FIFA 14 dostępna już jest konsole PlayStation 2 i 3, Xbox 360, PSP, PS Vita, Wii U i komputery osobiste. Next-genowa wersja gry pojawi się na rynku jako tytuł startowy PlayStation 4 i Xboksa One.