Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 maja 2020, 10:47

autor: Kuszu

Facebook i Google pozwolą pracować zdalnie do końca tego roku

Google i Facebook dadzą wybór swoim pracownikom i zezwolą na home office do końca tego roku. Jeśli jednak ktoś będzie miał taką potrzebę, to może pracować w biurze od czerwca lub lipca.

Facebook i Google pozwolą pracować zdalnie do końca tego roku - ilustracja #1
Facebook i Google dadzą wybór swoim pracownikom i pozwolą im nadal pracować zdalnie
  1. biura Facebooka i Google’a zostaną otwarte niebawem;
  2. firmy pozwolą na pracę zdalną do końca 2020 roku;
  3. pracownicy sami zdecydują, gdzie będą wykonywać swoje obowiązku służbowe.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele osób przestawiło się na tryb pracy zdalnej w domowym zaciszu. To samo tyczy się wielu działów największych gigantów technologicznych. Według najnowszych doniesień, Facebook i Google otworzą swoje biura na całym świecie w czerwcu i lipcu, jednak dadzą wybór swoim pracownikom i zezwolą na home office do końca tego roku kalendarzowego. Zarządy obu przedsiębiorstw poinformowały, że pracownicy którzy zdecydują się na pracę w biurze, będą mogli czuć się bezpiecznie, ponieważ zachowane zostaną wszystkie niezbędne normy bezpieczeństwa chroniące przed zakażeniem koronawirusem - w tym wykonywana będzie codzienna dezynfekcja lokali.

Facebook uruchomi swoje biura z początkiem lipca, a Google już 1 czerwca. Warto zaznaczyć, że nie tylko te firmy zdecydowały się na pracę zdalną w związku z pandemią koronawirusa. Również Amazon rozszerzył możliwości pracy w trybie home office. Tak naprawdę obecna sytuacja wymusiła oddelegowani do domu pracowników większości firm na całym świecie, nie tylko działających w obszarze nowych technologii.

A jak nasza redakcja radzi sobie z pracą zdalną? Swoimi przemyśleniami i poradami dzielimy się w specjalnym artykule.

  1. Strona główna Facebooka
  2. Strona główna Google