Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 stycznia 2021, 10:01

autor: Aquma

Elon Musk został najbogatszym człowiekiem świata

Dzięki dynamicznemu wzrostowi wartości cen akcji koncernu Tesla, jego założyciel – Elon Musk – wspiął się na szczyt zestawienia Bloomberg Billionaires Index.

W SKRÓCIE:

  1. Elon Musk został najbogatszym człowiekiem świata;
  2. majątek założyciela Tesli jest wyceniany na 195 mld dolarów – to o 10 mld więcej od Jeffa Bezosa, obecnie zajmującego drugie miejsce;
  3. tylko w 2020 roku Elon Musk zarobił więcej niż posiada Bill Gates – trzeci miliarder na liście Bloomberga.

Pod koniec listopada donosiliśmy, że Elon Musk wyprzedził Billa Gatesa i został drugim najbogatszym człowiekiem na Ziemi. Pierwsze miejsce zajmował wówczas Jeff Bezos, ale to również należy już do przeszłości. Założyciel firm Tesla i SpaceX wyprzedził właśnie szefa Amazonu i zajął fotel lidera w zestawieniu Bloomberg Billionaires Index.

Majątek Elona Muska jest obecnie wyceniany na 195 miliardów dolarów – o 10 miliardów więcej od Jeffa Bezosa. Lwią część tego bogactwa stanowią akcje koncernu Tesla, który w minionym roku osiągnął gigantyczny sukces na giełdzie – w ciągu dwunastu miesięcy wartość jego aktywów wzrosła aż o 743%. Właśnie to pozwoliło Elonowi Muskowi na tak błyskawiczny awans w zestawieniu największych bogaczy.

Najlepiej dynamikę sytuacji obrazuje fakt, że prezes Tesli pojawił się w zestawieniu na początku zeszłego roku z majątkiem wycenianym na 27 mld dolarów. Oznacza to, że tylko przez ostatnie 12 miesięcy Musk zarobił zdecydowanie więcej, niż posiada zajmujący trzecie miejsce Bill Gates (majątek tego ostatniego jest szacowany na 134 mld dolarów).

Oczywiście zestawienie może wyglądać zdecydowanie inaczej, jeśli inwestorzy nagle odwrócą się od Tesli, ale na razie się na to nie zapowiada. Firma niedawno ogłosiła, że udało się jej zrealizować cel założony na 2020 rok (pół miliona sprzedanych samochodów – w rzeczywistości liczba aut dostarczona klientom była nieco mniejsza, ale zabrakło tylko 450 sztuk). Dzięki temu kurs akcji koncernu nadal rośnie.

Warto zaznaczyć, że w rankingu Forbesa założyciel Tesli nadal znajduje się niżej niż Jeff Bezos i traci do niego około 7,4 mld dolarów. Wynika to z innego sposobu przeliczania majątku.

Pozostaje tylko życzyć Elonowi Muskowi kolejnych sukcesów – to niewątpliwie jedna z najciekawszych osobowości w świecie wielkich pieniędzy.

  1. Tesla – strona oficjalna
  2. Bloomberg Billionaires Index
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.