Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 kwietnia 2020, 09:55

autor: Entelarmer

Ekskluzywna GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition już na aukcjach. Ceny są bajońskie

GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition zdążył już pojawić się w serwisie eBay. Jak łatwo zgadnąć, karta sprzedawana jest za ogromne kwoty – na ostatniej aukcji nabywca zapłacił ponad 5 tysięcy dolarów.

Ekskluzywna GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition już na aukcjach. Ceny są bajońskie - ilustracja #1
Promocyjna karta Nvidii to łakomy kąsek dla (bogatych) kolekcjonerów.

Pod koniec lutego mogliśmy się przekonać, jak naprawdę wygląda zapowiadana specjalna wersja Geforce’a RTX 2080 Ti inspirowana Cyberpunkiem 2077. Jeśli jednak nie znaleźliście się wśród szczęśliwych zwycięzców konkursu firmy Nvidia, nadal macie szansę zdobyć tę kartę… o ile posiadacie bardzo zasobne portfele. GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition pojawił się na aukcjach w serwisie eBay w cenach zaczynających się od 2,5 tysiąca dolarów, czyli ponad 10 tysięcy złotych. A jest to jedna z najtańszych ofert. Nie licząc jednego szczęśliwca z połowy marca, większość nabywców zapłaciła za kartę grubo powyżej 3 tys. dolarów. Natomiast ostatnia aukcja zakończyła się minionej nocy na kwocie 5,2 tys. dolarów – prawie 22 tysięcy złotych.

Takie kwoty za kartę grafiki robią wrażenie, ale zdecydowanie nie zaskakują. Nvidia wyprodukowała mniej niż 200 egzemplarzy GeForce’a RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition i nie trafiły one do sprzedaży. Jak dotąd mogliśmy je zdobyć w ramach konkursu zorganizowanego przez firmę na początku roku (w ten sposób rozdano 77 sztuk). Dodajmy do tego wielkie oczekiwania względem Cyberpunka 2077 i ceny na aukcjach zdecydowanie przestają dziwić. Swoje do wartości karty dodaje też sam układ GPU. GeForce RTX 2080 Ti nie należy do najtańszych kart na rynku, a w wersji z 11 GB pamięci VRAM to wydatek ponad 5 tys. złotych. Nie zaskakuje więc tak kosmiczna cena za unikatowy egzemplarz.

Nie wszyscy jednak dali się skusić tysiącom na eBayu. Część osób nie pozbyła się swojego egzemplarza, tak jak zrobił to anonimowy zwycięzca konkursu Nvidii, który pochwalił się swoim nabytkiem na zdjęciu przesłanym firmie (vide wpis na Twitterze, który zamieszczamy poniżej). Inni być może czekają na dalszy wzrost ceny wraz ze zbliżającą się premierą Cyberpunka 2077. W takim przypadku mają dużo czasu na przemyślenie decyzji. Nowa gra studia CD Projekt RED trafi do sprzedaży 17 września prawie pół roku po pierwotnym terminie. Miejmy nadzieję, że twórcy dotrzymają słowa i trwająca epidemia nie przyczyni się do kolejnego opóźnienia.