Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 listopada 2020, 13:59

autor: Bebop

eBay walczy z ofertami sprzedaży zdjęć PS5

Ciąg dalszy historii o niedostępności PlayStation 5. Tym razem nieuczciwi użytkownicy wystawiają w serwisach aukcyjnych zdjęcia konsoli. Liczą, że osoby poszukujące sprzętu nie przeczytają opisu i szybko dokonają zakupu. Portal eBay zdecydował się zmierzyć z tym problemem.

W SKRÓCIE:
  1. Serwis aukcyjny eBay wypełnił się ofertami sprzedaży zdjęć przedstawiających PlayStation 5.
  2. Mniej uważni użytkownicy decydowali się na zakup fotografii, myśląc, że otrzymają konsolę.
  3. Portal eBay podjął kroki mające na celu usunięcie aukcji oraz ukaranie sprzedawców.

PlayStation 5 zaliczyło znakomity debiut, konsola sprzedawała się tak szybko, że obecnie jest praktycznie nie do zdobycia w rozsądnej cenie. Popularność sprzętu od Sony postanowili wykorzystać użytkownicy serwisu aukcyjnego eBay, zalewając go ofertami sprzedaży... zdjęć PS5.

Jest to oczywiście forma „polowania” na nieuważne osoby, które często desperacko poszukują możliwości nabycia nowej konsoli. Nie zaznajamiają się przy tym z pełnym opisem aukcji, co kończy się dla nich bolesnym rozczarowaniem i utratą pieniędzy. Sprzedaż zdjęć produktów zamiast nich samych nie jest niczym nowym, dlatego największe portale przypominają klientom o zachowaniu ostrożności.

eBay walczy z ofertami sprzedaży zdjęć PS5 - ilustracja #1
Oferty obejmujące zdjęcia PlayStation 5 nadal są dostępne.

Serwis eBay, który otrzymał liczne skargi od niezadowolonych konsumentów, postanowił uporać się z problemem. Amerykańska firma poinformowała o swojej decyzji w oficjalnym oświadczeniu:

Potępiamy tych wyrachowanych sprzedawców, którzy próbują wprowadzić w błąd innych użytkowników. Jesteśmy w trakcie usuwania wszystkich ofert zdjęć PS5 z naszego serwisu i podejmiemy stosowne kroki wobec sprzedawców.

Miejmy nadzieję, że wkrótce eBay faktycznie poradzi sobie z ogłoszeniami tego typu, a jego śladem podążą również inne serwisy. Niestety, na ten moment bez problemu można wyszukać oferty sprzedaży zdjęć PS5. Wiele osób zapewne powie, że kupujący sami są sobie winni. Osąd zostawiam Wam, moim zdaniem jest to przejawem nie sprytu sprzedających, lecz ich chciwości.

To tylko jedna z wielu prób zarobienia osób trzecich na popularności konsol. Niedawno informowaliśmy Was również o wykupowaniu sprzętu przez spekulantów, którzy następnie wystawiali go na sprzedaż po znacznie zawyżonych cenach. Sony musiało się także uporać z graczami odpłatnie udzielającymi innym dostępu do PS Plus Collection.

  1. Recenzja PS5 - obietnica lepszego jutra
  2. Gry na premierę PlayStation 5 w Polsce - przegląd
  3. Oficjalna strona marki PlayStation
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach