Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 listopada 2020, 16:57

Dostępność Radeonów 6800 i 6800 XT może być mocno ograniczona

Firma Asus poinformowała, że zainteresowanie kartami Radeon RX 6800 i 6800 XT jest znacznie większe niż dostawy realizowane przez AMD. Możemy mieć więc do czynienia z kolejną papierową premierą.

W SKRÓCIE:
  1. 19 listopada ruszy sprzedaż Radeonów 6800 i 6800 XT.
  2. Przedstawiciel firmy Asus na rynek nordycki poinformował o możliwych brakach w dniu premiery.

Zbliżająca się premiera kart AMD Radeon 6800 i 6800 XT może być papierową, podobnie jak było w przypadku kart Nvidii z serii RTX 3000. Informacje te na forum SweClockers podał przedstawiciel firmy Asus na rynek nordycki - David Hammer.

Według tego, co przekazał Hammer, zainteresowanie kartami jest ogromne i jeśli ktoś nie złoży zamówienia w momencie rozpoczęcia sprzedaży, będzie musiał poczekać na kolejne dostawy.

Dostępność kart będzie mocno ograniczona. Pojawi się więcej modeli RX 6800, mniej 6800 XT. Sytuacja będzie przypominać premierę kart Nvidii - spodziewamy się wyprzedania w parę minut od rozpoczęcia sprzedaży. Później będziecie musieli poczekać do dwóch tygodni, aż pojawią się karty pozostałych partnerów. Jest jeszcze za wcześnie, by powiedzieć, jak będą wyglądały dostawy, ale zainteresowanie raczej nie będzie się zmniejszać.

Być może nie będzie aż tak źle jak w przypadku kart Nvidii (RTX 3080 i 3090), jednak osoby, które planowały zakup Radeona RX 6800 lub 6800 XT, powinny przygotować się na 18 listopada 2020 roku (wtedy wspomniane we wpisie modele trafią do sprzedaży) i liczyć na sporo szczęścia.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy AMD

Paweł Musiolik

Paweł Musiolik

Przygodę z grami zaczął w wieku 3 lat, gdy udało mu się namówić ojca na kupno komputera C64. Rozbudzona przez Flimbo's Quest miłość do elektronicznej rozrywki rozkwitła podczas pierwszych przygód z Heroes of Might & Magic, osiągając apogeum po zakupie pierwszego PlayStation. Nigdy nie chciał pisać o grach, jednak jakimś trafem wylądował w redakcji serwisu SquareZone, gdzie mógł kultywować swoją miłość do jRPG-ów wywołaną kontaktem z Final Fantasy VII, Tacticsem i całą resztą cudownych gier Squaresoftu. Wraz z rosnącym wiekiem zaliczał kolejne kontakty z konsolami przenośnymi Nintendo, wrócił też na łono PC, jako dodatkowej platformy do grania. W trakcie swojej przygody z mediami pisał i szefował na nieistniejącym PSSite.com, aktualnie prowadzi swojego bloga o grach. Kolekcjonuje gry, jest fanem emulacji. Nie napisał jeszcze tekstu, z którego były w 100% zadowolony.

więcej