Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 stycznia 2012, 17:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Demo technologiczne pokazujące opcję rozglądania się we wszystkie strony na Wii U

Tegoroczna edycja targów Consumer Electronics Show (CES) przyniosła m.in. nowe wieści na temat nadchodzącej konsoli Wii U. Na zaprezentowanym materiale możemy obejrzeć demo technologiczne, pokazujące możliwość rozglądania się we wszystkie strony za pomocą dedykowanego kontrolera.

Na zakończonych wczoraj targach Consumer Electronics Show (CES) firma Nintendo zaprezentowała kolejną funkcjonalność nadchodzącej konsoli Wii U. Demo technologiczne Panorama View ujawnia możliwości rozglądania się, jakie daje dedykowany platformie kontroler.

Poniższy film pokazuje nagraną przejażdżkę samochodem po ulicach Tokio. O ile na ekranie telewizora nie widzimy niczego odkrywczego, tak głównym punktem programu jest wyświetlacz kontrolera Wii U. Trzymająca go osoba może obracać się w dowolną stronę i tym samym oglądać obszar, w którego kierunku jest zwrócona.

Opcją takiego rozglądania się firma Nintendo chwaliła się już przy okazji zapowiedzi swojej konsoli na zeszłorocznych targach E3. Wtedy jednak zakres ruchów kontrolerem był dość ograniczony. W powyższym przypadku można nawet odwrócić się do tyłu i zobaczyć, co dzieje się za jadącym samochodem.

Oczywiście jest to tylko demo technologiczne i nie wiadomo w jaki sposób zostanie to wykorzystane w przyszłych grach na Wii U. Funkcjonalność wygląda jednak bardzo obiecująco, choć umieszczenie jej w pełnoprawnej produkcji zapewne wiązałoby się z dużymi nakładami pracy, a także poświęceniem sporej części mocy obliczeniowej konsoli.

Film kończy się prezentacją doskonale znanego dema, w którym w roli głównej występuje Link z serii The Legend of Zelda. Jeśli śledziliście wieści z ubiegłorocznych targów E3, to akurat ten materiał nie będzie dla Was niczym nowym. W tym przypadku pokazano możliwości graficzne Wii U, a prezentowany fragment nie jest częścią pełnoprawnego tytułu.