Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 czerwca 2020, 09:16

autor: Aquma

Cyberpunk 2077 – ukryta wiadomość na kolekcjonerskim Xboksie

Fani odkryli, że na kolekcjonerskim modelu Xboksa One X – mowa o konsoli z motywem z Cyberpunka 2077 – ukryto sekretną wiadomość, która pojawia się po użyciu lampy ultrafioletowej.

Cyberpunk 2077 – ukryta wiadomość na kolekcjonerskim Xboksie - ilustracja #1
Ten model Xboksa One X skrywa pewien sekret.

W SKRÓCIE:

  1. Na kolekcjonerskim modelu Xboksa One X ukryto wiadomość, która ukazuje się po użyciu lampy UV;
  2. Komunikat głosi: „wiele języków, jedna wiadomość: dziękuję” – podziękowania zostały przetłumaczone na piętnaście języków.

Studio CD Projekt RED jest znane z tego, że lubi bawić się z fanami i przekazywać im różnorakie ukryte wiadomości w zwiastunach. Okazuje się, że nośnikiem tajnych komunikatów mogą być nie tylko trailery, ale też… sprzęt. Użytkownicy forum Reddit odkryli, że na kolekcjonerskim modelu konsoli Xbox One X znajduje się wiadomość, która ukazuje się po podświetleniu sprzętu światłem ultrafioletowym.

Komunikat tym razem jest bardzo prosty – „wiele języków, jedna wiadomość: dziękuję” – przy czym ostatnie słowo zostało przełożone na piętnaście języków. Jeden z internautów komentujących sprawę w wątku podlinkowanym powyżej odnotował, że jest to dokładnie te piętnaście języków, w których zostanie wydany Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077 – ukryta wiadomość na kolekcjonerskim Xboksie - ilustracja #2
Cyberpunk 2077 – ukryta wiadomość na kolekcjonerskim Xboksie - ilustracja #3
Ukryta wiadomość na kolekcjonerskim modelu Xboksa One X.

Jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób ktoś w ogóle wpadł na pomysł, by naświetlić swoją konsolę lampą UV – to dość proste. Na sprzęcie umieszczono sugestię, by to zrobić. Chodzi o znaczek przy jednym z rogów, na którym możemy przeczytać słowa Uniform, Victor, Mike, Echo. Kluczowe znaczenie mają tu pierwsze litery: razem UVME, czyli, w wolnym tłumaczeniu, „naświetl mnie światłem UV”. Sprytne, prawda?

Cyberpunk 2077 – ukryta wiadomość na kolekcjonerskim Xboksie - ilustracja #4
„UVME” – prosi Xbox One.
  1. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna
  2. Wszystko o Cyberpunk 2077
  3. Widziałem Cyberpunk 2077 i wiem, czego CDPR nie udało się dopracować