Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 lutego 2019, 15:55

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Ciekawostki z MWC 2019 – smartfon na nadgarstek i telefon z ogromną baterią

Nubia i Energizer zaprezentowały na targach Mobile World Congress 2019 dwa nietypowe smartfony. Pierwsza z firm pokazała telefon, który wygląda jak smartwatch, a druga – gruby na 18 mm smartfon z baterią o pojemności 18 000 mAh.

Podczas odbywających się w Barcelonie targów telekomunikacyjnych Mobile World Congress 2019 zaprezentowano wiele ciekawych i nowatorskich, aczkolwiek nie zawsze praktycznych rozwiązań w dziedzinie smartfonów. Wśród nich naszą uwagę przykuły dwa: Nubia Alpha oraz Energizer Power Max P18K Pop.

Nubia Alpha

Nubia Alpha reklamowana jest przez producenta jako telefon zakładany na rękę. - Ciekawostki z MWC 2019 – smartfon na nadgarstek i telefon z ogromną baterią - wiadomość - 2019-02-28
Nubia Alpha reklamowana jest przez producenta jako telefon zakładany na rękę.

Nubia Alpha, chociaż wygląda na smartwatcha, tak naprawdę jest smartfonem. Przynajmniej według jej producenta, chińskiej firmy Nubia Technology. Dzięki obecności karty eSIM, ta nietypowa hybryda telefonu i zegarka może wykonywać połączenia oraz wysyłać wiadomości tekstowe bez konieczności łączenia się ze smartfonem.

Nubia Alpha posiada 4-calowy elastyczny wyświetlacz OLED i jest wyposażona w procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100, 1 GB RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej. Urządzenie wspiera technologię 4G, Wi-Fi i Bluetootha, ma także wbudowany aparat fotograficzny o matrycy 5 Mpix. Smartfon posiada baterię o pojemności 500 mAh, która według producenta powinna wystarczyć na 1-2 dni pracy.

Urządzenie ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Chińską premierę zaplanowano na kwiecień, reszta świata dostanie sprzęt nieco później. Nubia Alpha będzie kosztować 549 euro. Do sprzedaży trafi również tańszy wariant, który będzie pozbawiony karty eSIM. Jego cena ma wynieść 449 euro.

Energizer Power Max P18K Pop

Chyba nikogo nie dziwi fakt, że największym atutem smartfona sprzedawanego przez firmę produkującą baterię jest jego bateria. - Ciekawostki z MWC 2019 – smartfon na nadgarstek i telefon z ogromną baterią - wiadomość - 2019-02-28
Chyba nikogo nie dziwi fakt, że największym atutem smartfona sprzedawanego przez firmę produkującą baterię jest jego bateria.

Energizer Power Max P18K Pop sygnowany przez amerykańskie przedsiębiorstwo znane z produkcji baterii i akumulatorów tak naprawdę został wyprodukowany przez francuską firmę Avenir Telecom. Nazwa smartfona jest jednak uzasadniona, gdyż większość telefonu mimo wszystko zajmuje produkt Amerykanów. Dzięki baterii o pojemności 18 000 mAh, przez którą urządzenie ma aż 18 milimetrów grubości, smartfon jest w stanie wytrzymać na jednym ładowaniu 5 dni normalnego użytkowania lub 40 dni w trybie czuwania, przy czym pełne ładowanie telefonu trwa ok. 8 godzin.

Urządzenie posiada 6,2-calowy wyświetlacz. Wyposażone jest w procesor Mediatek Helio P70, 6 GB RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD oraz dwa otwory na karty SIM. Smartfon posiada również wysuwany podwójny aparat do selfie o matrycy 2 Mpix, a także potrójną kamerę z tyłu urządzenia (12, 5 i 2 Mpix).

Premierę Energizer Power Max P18K Pop zaplanowano na czerwiec tego roku. Smartfon ma kosztować 599 euro.

Porównanie grubości – po lewej Energizer Power Max P18K Pop, po prawej Samsung Galaxy S10 Plus. - Ciekawostki z MWC 2019 – smartfon na nadgarstek i telefon z ogromną baterią - wiadomość - 2019-02-28
Porównanie grubości – po lewej Energizer Power Max P18K Pop, po prawej Samsung Galaxy S10 Plus.