Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 lipca 2019, 11:05

autor: AlexB

Beta aktualizacji 7.0 oprogramowania PlayStation 4

Nowa aktualizacja oprogramowania konsoli PlayStation 4, oznaczona numerem 7.0, jest już w fazie beta. Między innymi zwiększa ona maksymalną wielkość imprezy z ośmiu do szesnastu osób i dodaje opcję dostosowywania jasności ekranu z poziomu konsoli.

Firma Sony wciąż pracuje w pocie czoła przy rozwoju oprogramowania konsoli PlayStation 4. Nie tak dawno temu światło dzienne ujrzała jego aktualizacja oznaczona numerem 6.72, której głównym zadaniem była poprawa wydajności platformy, a już w fazę beta weszła kolejna – 7.0. Wypróbować ją mogą osoby, które wyraziły zgodę na udział w testach w tym miejscu i otrzymały stosownego maila z zaproszeniem. Muszą jednak pamiętać o tym, że nie będą mogły uczestniczyć w imprezach i używać funkcji Share Play z osobami, które nie biorą udziału w becie.

Wybrane osoby mogą już sprawdzić nową dużą aktualizację oprogramowania PlayStation 4. - Beta aktualizacji 7.0 oprogramowania PlayStation 4 - wiadomość - 2019-07-26
Wybrane osoby mogą już sprawdzić nową dużą aktualizację oprogramowania PlayStation 4.

Aktualizacja oprogramowania PlayStation 4 oznaczona numerem 7.0 jest pierwszą większą od marca tego roku. Jej główną atrakcję stanowi zwiększenie maksymalnego rozmiaru imprezy z ośmiu do szesnastu osób. Jest to ukłon dla graczy, którzy lubią bawić się w poszczególnych produkcjach w większym gronie. Ponadto firma Sony postarała się o usprawnienie samego procesu aktualizacji, który już wkrótce nie będzie za każdym razem wymagał restartu konsoli. Wystarczy, że w ustawieniach systemu zostanie zaznaczona opcja automatycznej instalacji.

To jeszcze nie wszystko. Osoby z wyświetlaczami HDR testujące aktualizację 7.0 zauważyły, że w opcjach systemowych pojawiła się możliwość dostosowywania poziomu jasności obrazu. Jest to funkcja, która przyda się w przypadku gier nieposiadających tego typu ustawień. Co istotne, działa ona również na aplikacje typu Netflix, co z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom filmów i seriali.

Ustawienie jasności ekranu z poziomu systemowego z pewnością ułatwi życie wielu graczom. - Beta aktualizacji 7.0 oprogramowania PlayStation 4 - wiadomość - 2019-07-26
Ustawienie jasności ekranu z poziomu systemowego z pewnością ułatwi życie wielu graczom.

Nie wiadomo na razie, ile jeszcze dużych aktualizacji otrzyma konsola PlayStation 4. Należy bowiem pamiętać, że weszła ona już w końcowy etap swojego „cyklu życia”. Najprawdopodobniej pod koniec przyszłego roku zostanie ona zastąpiona platformą kolejnej generacji – PlayStation 5. Więcej szczegółów na jej temat znajdziecie w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-26

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach