Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 lipca 2017, 17:40

autor: MiqT

Ataribox - tak wygląda nowa konsola od Atari

Atari zaprezentowało swoją nową konsolę – Ataribox. Niestety to, co konkretnie zaoferuje nowy sprzęt od niegdysiejszego giganta z Ameryki, wciąż pozostaje tajemnicą. Wiadomo za to, jak wygląda konsola i że jej możliwości nie będą ograniczać się tylko do wspierania starych tytułów spod znaku Atari.

Najnowsza konsola od Atari - Ataribox. - Ataribox - tak wygląda nowa konsola od Atari - wiadomość - 2017-07-17
Najnowsza konsola od Atari - Ataribox.

Pierwsze informacje o nowej konsoli od Atari można było usłyszeć w czerwcu, kiedy to firma wypuściła do sieci pierwszy zwiastun swojego sprzętu - Ataribox. Dzisiaj producenci, w celu podsycenia zainteresowania nową konsolą, podzielili się pierwszymi grafikami przedstawiającymi sprzęt i trzeba przyznać, że na tle konkurencyjnych rozwiązań prezentuje się on interesująco.

Wersja z imitacją drewna na froncie. - Ataribox - tak wygląda nowa konsola od Atari - wiadomość - 2017-07-17
Wersja z imitacją drewna na froncie.
Wersja czarno-czerwona. - Ataribox - tak wygląda nowa konsola od Atari - wiadomość - 2017-07-17
Wersja czarno-czerwona.

Sprzęt będzie dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych: zestaw czarno-czerwony lub imitujący drewno (co jest ukłonem w kierunku pierwszych konsol Atari). Ataribox otrzyma też slot na kartę SD, wejście HDMI i cztery porty USB, co może wskazywać na to, że konsola będzie w stanie uruchomić nie tylko stare tytuły, ale i nowe produkcje. Niestety producent nie podał ani specyfikacji samej maszyny, ani daty jej wydania. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie od Atari:

Wiemy, że jesteście głodni informacji o specyfikacji, grach, cenach i datach. Na razie tego nie zdradzamy. Chcemy zrobić to dobrze, więc będziemy dzielili się informacjami stopniowo, słuchając jednocześnie waszych uwag odnośnie nowego sprzętu.