Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 17 lipca 2017, 17:40

autor: MiqT

Ataribox - tak wygląda nowa konsola od Atari

Atari zaprezentowało swoją nową konsolę – Ataribox. Niestety to, co konkretnie zaoferuje nowy sprzęt od niegdysiejszego giganta z Ameryki, wciąż pozostaje tajemnicą. Wiadomo za to, jak wygląda konsola i że jej możliwości nie będą ograniczać się tylko do wspierania starych tytułów spod znaku Atari.

Najnowsza konsola od Atari - Ataribox. - Ataribox - tak wygląda nowa konsola od Atari - wiadomość - 2017-07-17
Najnowsza konsola od Atari - Ataribox.

Pierwsze informacje o nowej konsoli od Atari można było usłyszeć w czerwcu, kiedy to firma wypuściła do sieci pierwszy zwiastun swojego sprzętu - Ataribox. Dzisiaj producenci, w celu podsycenia zainteresowania nową konsolą, podzielili się pierwszymi grafikami przedstawiającymi sprzęt i trzeba przyznać, że na tle konkurencyjnych rozwiązań prezentuje się on interesująco.

Wersja z imitacją drewna na froncie. - Ataribox - tak wygląda nowa konsola od Atari - wiadomość - 2017-07-17
Wersja z imitacją drewna na froncie.
Wersja czarno-czerwona. - Ataribox - tak wygląda nowa konsola od Atari - wiadomość - 2017-07-17
Wersja czarno-czerwona.

Sprzęt będzie dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych: zestaw czarno-czerwony lub imitujący drewno (co jest ukłonem w kierunku pierwszych konsol Atari). Ataribox otrzyma też slot na kartę SD, wejście HDMI i cztery porty USB, co może wskazywać na to, że konsola będzie w stanie uruchomić nie tylko stare tytuły, ale i nowe produkcje. Niestety producent nie podał ani specyfikacji samej maszyny, ani daty jej wydania. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie od Atari:

Wiemy, że jesteście głodni informacji o specyfikacji, grach, cenach i datach. Na razie tego nie zdradzamy. Chcemy zrobić to dobrze, więc będziemy dzielili się informacjami stopniowo, słuchając jednocześnie waszych uwag odnośnie nowego sprzętu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.