Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 maja 2018, 09:49

Aplikacja Steam Link w wersji beta dostępna na Androida

Zgodnie z zapowiedziami, Valve udostępniło testową wersję aplikacji Steam Link, która ma umożliwić graczom streamowanie rozgrywki z peceta na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS.

Aplikacja Steam Link w wersji beta dostępna na sprzęty z Androidem - ilustracja #1

Nieco ponad tydzień temu Valve poinformowało o starcie nowej, bardzo ciekawej usługi. Steam Link ma w swoich założeniach umożliwić graczom przesłanie obrazu i dźwięku z rozgrywki w jeden z tytułów za pośrednictwem platformy Steam na ekran swojego smartfona bądź tabletu. Warunkiem koniecznym jest połączenie urządzenia mobilnego i peceta z tą samą siecią WiFi o częstotliwości 5 GHz, posiadanie dedykowanego kontrolera oraz zainstalowanie przeznaczonej do tego celu aplikacji.

Valve zapowiadało, że wersja testowa Steam Link niebawem pojawi się dla wybranej grupy posiadaczy smartfonów i tabletów. Gabe Newell i spółka dotrzymali słowa, czego efektem jest aplikacja w wersji beta dostępna dla wszystkich użytkowników urządzeń z systemem Android. Tym samym każdy z Was może sprawdzić, jak działa system streamingu rozgrywki z pecetów na małe ekrany, o ile oczywiście Wasz sprzęt spełnia wymagania techniczne tej usługi.

Aplikacja umożliwia przeglądanie zawartości własnego konta Steam. - Aplikacja Steam Link w wersji beta dostępna na sprzęty z Androidem - wiadomość - 2018-05-18
Aplikacja umożliwia przeglądanie zawartości własnego konta Steam.

Aplikacja nie jest na razie dostępna dla posiadaczy sprzętów z systemem iOS – można jednak spodziewać się, że zostanie udostępniona w ciągu najbliższych tygodni.