Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 września 2021, 14:18

autor: mokosh

Android 12 z datą premiery, informacja wyciekła

Nowy Android nadchodzi wielkimi krokami. W zeszłym tygodniu wyszedł Android 12 Beta 5, czyli ostatnia wersja testowa przed premierą. Według przecieków gotowy system ma pojawić się na początku października.

W maju tego roku została zapowiedziana nowa wersja mobilnego systemu firmy Google – Android 12. Jako że ostatnie odsłony, czyli 10 i 11, debiutowały we wrześniu, można było spodziewać się podobnej daty w odniesieniu do tegorocznego wydania. Tak się jednak nie stało. Mamy trzeci tydzień września i dopiero dzięki redaktorowi XDA Developers dowiedzieliśmy się, że nowy Android nadejdzie 4 października.

Mishaal Rahmanm, redaktor wcześniej wspomnianego portalu technologicznego, zamieścił na Twitterze wpis, w którym prezentuje dokument zawierający nie tylko datę premiery Androida 12, ale i wcześniejszych wersji (może to świadczyć o prawdziwości źródła). Według tego, co udało mu się odkryć i co widać na załączonym obrazku, Android 12 ukaże się 4 października w wersji Open Source Project.

Przyczyną dość późnej daty premiery może być zupełnie nowy wygląd, jaki będzie oferowała 12. odsłona systemu, a ten wpasowywać ma się w filozofię Google – Material You. Poza tym powodem może być premiera telefonu Pixel 6, który także trafi na rynek w październiku tego roku, a raczej jasne jest, że wydawanie nowego urządzenia ze starym systemem mija się z celem. Warto wspomnieć również o tym, że o ile Android 12 zapewne od razu trafi na Pixela 6, to użytkownicy konkurencyjnych smartfonów otrzymają aktualizację systemu nieco później.

Android 12 z datą premiery, informacja wyciekła - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.