Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 października 2021, 11:07

Konsola Analogue Pocket nie tylko odpali gry, ale także opowie ich historię

System konsoli Analogue Pocket pozwoli nie tylko odpalić klasyczne gry (np. z konsol Game Boy), ale także poznać ich dokładną historię. Twórcy zapowiadają poważne plany rozwoju.

W SKRÓCIE:
  1. Konsola Analogue Pocket otrzyma dedykowany system operacyjny.
  2. Pozwoli on nie tylko uruchamiać gry, ale także zaoferuje biblioteczne informacje o nich.

Analogue Pocket to jedna z ciekawiej zapowiadających się konsol przenośnych, która pozwoli nam na odpalanie starych gier z oryginalnych kartridżów. Odpowiedzialna za projekt firma Analogue, Inc. ogłosiła, że sprzęt otrzyma dedykowany system operacyjny pozwalający nam poznać historię gier, które na nim uruchomimy.

Twórcy urządzenia posuwają się nawet do stwierdzeń, że Analogue Pocket będzie dla konsol przenośnych i rynku gier tym, czym dla świata starożytnego miała być Biblioteka Aleksandryjska. OS konsoli po włożeniu kartridża wyświetli nam nie tylko podstawowe informacje, ale także dokładne dane na temat rewizji gry i zmian, jakie w niej zaimplementowano, a także ciekawostki na jej temat.

Poza tym otrzymamy standardowe dla tego typu urządzeń funkcje – wykonywanie zrzutów ekranu, opcje szybkiego zapisania i wczytania rozgrywki, zbieranie statystyk uruchamianych produkcji (w późniejszej aktualizacji systemu) i podłączenie do TV za pomocą docka.

Warto tu zaznaczyć, że Analogue Pocket nie będzie emulował gier, tylko odpalał je natywnie z kartridżów. Wspierane z marszu będą trzy konsole – Game Boy, Game Boy Color i Game Boy Advance. Jeśli zakupimy odpowiednią przejściówkę, skorzystamy także z tytułów wydanych na Game Gear, Neo Geo Pocket Color, Atari Lynx i wiele innych platform.

Debiut urządzenia zaplanowano wstępnie na grudzień tego roku. Zainteresowani mogą składać zamówienia przedpremierowe na oficjalnej stronie w cenie 199 dolarów (około 783 złote).

  1. Oficjalna strona Analogue Pocket
Konsola Analogue Pocket nie tylko odpali gry, ale także opowie ich historię - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.