Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 marca 2020, 12:00

autor: Frozen

Analitycy: premiera PS5 i Xbox Series X może zostać przesunięta

Firma analityczna DFC Intelligence uważa, że z powodu pandemii koronawirusa konsole nowej generacji (PlayStation 5 i Xbox Series X) mogą zadebiutować na rynku później, niż przewidywano.

Analitycy: premiera PS5 i Xbox Series X może zostać przesunięta - ilustracja #1
Nowa generacja konsol dopiero w 2021 roku?
W SKRÓCIE:
  • firma analityczna DFC Intelligence uważa, że przynajmniej jedna z konsol nowej generacji ukaże się dopiero w 2021 roku;
  • opóźnienie miałoby zostać spowodowane pandemią koronawirusa.

Firma analityczna DFC Intelligence rozesłała swoim klientom zaktualizowane prognozy sprzedaży sprzętu na bieżący rok. Przewidują one, że z powodu panującej pandemii koronawirusa korporacje Microsoft i Sony mogą zostać zmuszone do przełożenia premier PlayStation 5 oraz nowego Xboksa. Według analityków istnieje duże prawdopodobieństwo, że przynajmniej jedna z platform nowej generacji nie zdąży zadebiutować w 2020 roku.

Ukazanie się platform „na czas” oznaczałoby ograniczoną dostępność sprzętu, a także wyższe ceny urządzeń. Wyprodukowanie oraz wydanie nowej platformy do gier w ciągu najbliższych miesięcy, przy obecnej sytuacji gospodarczej, wydaje się mało prawdopodobne – nawet jeśli założymy, że kryzys związany z koronawirusem minie w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Opóźnienie, rzecz jasna, wpłynęłoby na daty premier gier ekskluzywnych dla nowej generacji konsol, które miały ukazać się jeszcze w tym roku (np. Halo Infinite). DFC Intelligence uważa jednak, że decyzja o przełożeniu debiutu PS5 oraz nowego Xboksa jest słuszna i w dłuższej perspektywie doprowadzi do wzrostu sprzedaży obu sprzętów.

Dokładne daty premier PlayStation 5 i Xboksa Series X nie są jeszcze znane. Obie konsole, według wcześniejszych doniesień, miały ukazać się pod koniec tego roku.

  1. Oficjalna strona firmy DFC Intelligence