Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 marca 2019, 16:28

autor: Aquma

AMD Ryzen 3000 w połowie roku; będą też nowe Threadrippery

Koncern AMD potwierdził, że procesory z serii Ryzen 3000 trafią na rynek w połowie tego roku. W kolejnych miesiącach możemy się również spodziewać premiery nowej generacji potężnych CPU typu Threadripper.

Procesory Threadripper 3000 trafią na rynek jeszcze w tym roku. - AMD Ryzen 3000 w połowie roku; będą też nowe Threadrippery - wiadomość - 2019-03-07
Procesory Threadripper 3000 trafią na rynek jeszcze w tym roku.

W SKRÓCIE:

  1. AMD potwierdziło, że procesory Ryzen 3000 zadebiutują w połowie roku;
  2. w 2019 r. na rynek trafi też nowa generacja potężnych jednostek Threadripper, których przeznaczeniem są domowe stacje robocze.

W prezentacji przygotowanej dla inwestorów (za wccftech) firma AMD potwierdziła, że trzecia generacja procesorów z serii Ryzen trafi na rynek w połowie tego roku. Informacje pokrywają się z dotychczasowymi doniesieniami, w których mówiło się o lipcowej premierze. Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że w drugiej połowie 2019 r. zadebiutują nowe CPU Threadripper 3000 – potężne jednostki dedykowane domowym stacjom roboczym, znane pod nazwą kodową „Castle Peak”.

Wszystkie omawiane podzespoły będą oparte na architekturze Zen 2 i produkowane w litografii 7nm – dzięki temu możemy liczyć na szereg usprawnień skutkujących lepszą wydajnością i oszczędnością energetyczną. Niestety, na konkrety dotyczące specyfikacji i ceny poszczególnych CPU musimy jeszcze poczekać – w tej kwestii nie wiemy niczego nowego i możemy jedynie odwołać się do wcześniejszych spekulacji.

Nowe Threadrippery mają zapewnić AMD dominację na rynku HEDT (High-End Desktop Computers).
Nowe Threadrippery mają zapewnić AMD dominację na rynku HEDT (High-End Desktop Computers).

W prezentacji znalazło się także miejsce dla kart graficznych z rodziny Vega. Zdaniem firmy mają odgrywać ważną rolę na rynku w bieżącym roku, w co – prawdę mówiąc – trudno uwierzyć, bo starzejącej się technologii coraz ciężej rywalizować z nowymi produktami Nvidii. Nie zabrakło również wzmianki o drugiej generacji mobilnych procesorów Ryzen Pro Mobile – lista modeli powinna zostać ujawniona wiosną.

  1. AMD – strona oficjalna