Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 maja 2019, 12:19

825 milionów urządzeń z Windowsem 10

Microsoft powoli zbliża się do założonego kilka lat temu progu miliarda aktywnych urządzeń z systemem Windows 10. Jak wynika z dokumentów opublikowanych przez koncern z Redmond, aktualnie ta liczba wynosi 825 milionów.

825 milionów urządzeń z Windowsem 10 - ilustracja #1

Liczba użytkowników sprzętów wyposażonych w system Windows 10 cały czas rośnie – potwierdzają to nowe dane zawarte w wewnętrznym dokumencie Microsoftu, opublikowanym z okazji konferencji Build 2019.

Z podanych informacji wynika, że najnowsza wersja systemu operacyjnego od giganta z Redmond jest obecna na 825 milionach aktywnych urządzeń. Uwagę zwraca jednak fakt, że Microsoft nie chwali się już nowymi osiągnięciami w tej kwestii – ostatni raz koncern poinformował o 700 milionach takich sprzętów we wrześniu 2018 roku, ignorując kolejny okrągły próg 800 milionów.

W dokumencie opublikowanym przez Microsoft pojawiły się także inne ciekawe statystyki, które niespecjalnie muszą zadowalać tę firmę – wiemy na przykład, że przeglądarka Microsoft Edge w wersji mobilnej została pobrana zaledwie 4,5 miliona razy, a z Microsoft Launcher aktywnie korzysta około 4 miliony osób. Klawiaturę Swiftkey użytkuje natomiast blisko 160 milionów użytkowników, co z pewnością jest powodem do satysfakcji.