Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2019, 11:53

autor: Aquma

Gracz zabija bossów w Sekiro... rzucając w nich pieniędzmi

YouTuber o ksywie Tyrannicon postanowił pokonać wszystkich bossów Sekiro: Shadows Die Twice wyłącznie z wykorzystaniem techniki Sen Throw, umożliwiającej rzucanie w przeciwnika pieniędzmi. Na razie udało się zwyciężyć z trzema adwersarzami.

Sekiro: Shadows Die Twice nie należy do najłatwiejszych gier. - Gracz zabija bossów w Sekiro... rzucając w nich pieniędzmi - wiadomość - 2019-05-13
Sekiro: Shadows Die Twice nie należy do najłatwiejszych gier.

YouTuber o ksywie Tyrannicon podjął się dość nietypowego wyzwania – postanowił, że pokona bossów w Sekiro: Shadows Die Twice… wyłącznie rzucając w nich pieniędzmi. Wykorzystuje do tego protezę Sen Throw, która pozwala na używanie „ciężkiego grosza” w roli broni dystansowej. Ataki tego typu mają mniejszy zasięg niż rzucanie gwiazdkami (tzw. shurikenami), ale zadają więcej obrażeń.

Zastanawialiście się kiedyś, ile pieniędzy potrzeba, by pokonać wszystkich bossów w grze? Ja się nie zastanawiałem, ale i tak spróbuję – stwierdza youtuber na początku filmu.

Tyrannicon planuje stworzyć całą serię filmów poświęconą temu przedsięwzięciu. Materiały będą przedstawiały pojedynki z kolejnymi bossami. Na pierwszy ogień poszli Gyoubu Oniwa oraz Lady Butterfly. Obydwoje padli, choć walki z pewnością nie należały do najkrótszych i najłatwiejszych. Pokonanie bossów wymagało – odpowiednio – 685 i 640 sen. W drugim filmie, opublikowanym dziś rano, autor mierzy się z Genichiro (padł po wydaniu 1255 sen).

Na koniec warto odnotować, że youtuber korzysta z moda, który sprawia, że używanie protezy nie kosztuje Spirit Emblemów, bowiem bez niego poradzenie sobie z wyzwaniem byłoby niemożliwe. Za zwycięstwo uznawane jest albo zabicie bossa „ciężkim groszem”, albo też doprowadzenie do sytuacji, w której jest otwarty na cios wykańczający, wyłącznie z użyciem ataku Sen Throw.

Jak widać, graczom nie brakuje pomysłów na to, jak uczynić produkcje FromSoftware grami jeszcze trudniejszymi. Jak Wam się podoba taki pomysł na wyzwanie?

  1. Sekiro: Shadows Die Twice – poradnik
  2. Recenzja Sekiro: Shadows Die Twice – gry trudniejszej od Dark Souls
  3. FromSoftware – strona oficjalna
  4. Sekiro: Shadows Die Twice – strona oficjalna