Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 grudnia 2019, 13:39

60% badanych Europejczyków woli procesory AMD

W najnowszych niezależnych badaniach przeprowadzonych przez European Hardware Association niewiele ponad 60% ankietowanych Europejczyków przyznało, że przy następnym zakupie procesora zdecydowałoby się na ten od AMD. Natomiast wśród kart graficznych nadal królują urządzenia Nvidii.

Procesory AMD stają się w Europie coraz popularniejsze. - 60% badanych Europejczyków woli procesory AMD - wiadomość - 2019-12-02
Procesory AMD stają się w Europie coraz popularniejsze.

Serwis European Hardware Association po raz kolejny przeprowadził niezależne badania, w których ponad 10 tys. ankietowanych z Europy odpowiadało m.in. na pytanie, jaki następny procesor kupiłoby najchętniej. Niewiele ponad 60% z nich zdecydowałoby się na sprzęt od firmy AMD. Jest to wynik całkiem imponujący, biorąc pod uwagę, że jeszcze w pierwszej połowie 2018 roku tylko 40% badanych wybrało taką opcję.

Prezez EHA, Koen Crijns, stwierdził, że taki wzrost popularności to przede wszystkim zasługa procesorów z serii Ryzen, które oferują doskonały stosunek ceny do wydajności. Natomiast wśród kart graficznych nadal królują urządzenia Nvidii – 72,8% ankietowanych wybrałoby je przy następnym zakupie. Jednak AMD również pod tym względem może mieć powody do zadowolenia, ponieważ teraz, w porównaniu do ostatniej ankiety, odrobinę więcej badanych wybrałoby jego GPU (z 19% do prawie 23%). Aktualne oraz wcześniejsze wyniki możecie zobaczyć na grafice poniżej.

Warto również zaznaczyć, że badanie wykazało, iż praktycznie każdy, kto wybrałby kartę graficzną AMD, również skusiłby się na procesor od tej firmy. Natomiast na kombinację procesora Intela oraz GPU od AMD zdecydowałoby się tylko 2,9% badanych.

Kilka dni temu pojawiła się także informacja o tym, że procesory „czerwonych” królują na listach bestsellerów Amazona w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Na tamten moment aż dziewięć z dziesięciu najlepiej sprzedających się CPU w USA pochodziło właśnie od AMD.