Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSVPCPS3
Okładka Zombie Tycoon 2 (PSV)
OkładkaZombie Tycoon 2 (PSV)

Zombie Tycoon 2

Kontynuacja wydanej w 2009 roku gry strategicznej, w której gracze dowodzą armią nieumarłych podbijających naszą planetę. Tytuł odznacza się komiksową i kolorową grafiką oraz humorystyczną fabułą, towarzyszącą nam w kampanii singleplayer.

Strategiczne | RTS | zombie

Zombie Tycoon 2 Premiera

30kwi2013

PS3 PSV

9gru2013

PC

Zombie Tycoon 2 jest prostą i zabawną strategią, w której dowodzimy oddziałami nieumarłych zombie. Tytuł jest bezpośrednią kontynuacją Zombie Tycoon, wydanego w 2009 roku na przenośnej konsoli PSP. Producentem obu gier jest kanadyjskie studio Frima. Deweloper specjalizuje się w grach przeglądarkowych oraz tytułach na telefony komórkowe i platformy mobilne. W swoim dorobku ma także kilka produkcji na PSP wydanych w serii minis, takich jak A Space Shooter for 2 Bucks! czy Young Thor.

Fabuła ponownie skupia się wokół szalonego doktora Brainhova, który wynalazł specjalną formułę na przywracanie do życia zmarłych. Stworzona dzięki niej armia ma jedno zadanie – podbić świat i zapewnić jego mieszkańcom wieczne życie w formie głodnych zombie W czasie rozgrywki dowodzimy małymi oddziałami nieumarłych złożonymi ze zróżnicowanych jednostek, takich jak samurai, scavenger, scout, engineer, brawler czy cleaner. Każda z nich dysponuje oczywiście odmiennymi statystkami oraz sposobami ataku, co pozwala opracowywać różne strategie walki. Naszą armię możemy dodatkowo wyposażać w rozmaite przedmioty oraz broń. Zombie Tycoon 2 pozwala na zabawę w kampanii dla pojedynczego gracza oraz w trybie multiplayer, gdzie deathmatche pomiędzy hordami nieumarłych nadają grze zupełnie nowy wymiar.

W związku z brakiem ograniczeń możliwościami konsoli PSP, stworzona na silniku Unreal Engine 3 oprawa graficzna kontynuacji uległa znacznej poprawie. Dzięki integracji z serwisem Twitch, gracze mogą streamować swoje zmagania w trybie single- lub multiplayer, bądź oglądać filmy przesłane przez innych graczy, doskonaląc w ten sposób swą bitewną strategię.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Zombie Tycoon 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Zombie Tycoon 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 2.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PS3
PSV
PC