Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS5PCXSX
Okładka Yakuza: Like a Dragon 2 (PS5)
OkładkaYakuza: Like a Dragon 2 (PS5)

Yakuza: Like a Dragon 2

Yakuza 8

Yakuza: Like a Dragon 2 to gra jRPG z turowym system walki. Kontynuuje ona historię Ichibana Kasugi, który po raz kolejny wplątuje się w sprawy japońskiego półświatka.

RPG | TPP | turowe | gangsterskie | Japonia | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Yakuza: Like a Dragon 2 Premiera

data nieogłoszona

PC PS5 XSX

producent: Ryu ga Gotoku Studio wydawca: SEGA

Yakuza: Like a Dragon 2 to japońska gra RPG opracowana przez będące własnością firmy Sega zespół Ryu Ga Gotoku Studio. Jest to ósma główna odsłona serii i bezpośrednia kontynuacja Yakuza: Like a Dragon z 2020 roku.

Fabuła

Gra opowiada o dalszych losach Ichibana Kasugi, czyli byłego gangstera, który był głównym bohaterem poprzedniej części. Po raz kolejny wraz z grupą przyjaciół będzie musiał zmierzyć się z grupami przestępczymi współczesnej Japonii.

Mechanika

Gra stanowi rozwinięcie pomysłów z poprzednich odsłony cyklu. Yakuza: Like a Dragon 2 jest więc japońskim RPG z turowym systemem walki. Podczas sekcji eksploracyjnych swobodnie zwiedzamy trójwymiarowy świat gry kierując Kasugą ukazywanym z perspektywy TPP, wypełniamy zadania i prowadzimy rozmowy. Z kolei w trakcie bitew dowodzimy całą drużyną bohaterów

Yakuza: Like a Dragon 2 oferuje otwartą strukturę świata. Jest on gęsto wypełniony różnorodnymi przygodami pobocznymi i opcjonalnymi aktywnościami.

Tryby gry

Gra posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Yakuza: Like a Dragon 2 zbudowano na ulepszonej wersji autorskiego silnika Dragon Engine, który wykorzystany był w kilku poprzednich odsłonach cyklu. Oferuje on wysoki poziom detali i rozbudowaną fizykę, która odgrywa istotną rolę walkach.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Yakuza: Like a Dragon 2: 18+

PC
PS5
XSX